Skocz do zawartości

JBL900 w 126 l


jano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym usłyszeć opinie z tzw. pierwszej ręki czyli od posiadaczy tegoż filtra w takim lub podobnym litrażu. Chodzi mi głownie o siłę z jaką filtr "wypluwa" wodę zarówno przez deszczownię jak i "zwykłą" wylewkę, czy nie jest to trochę przerost "formy nad treścią" w tak małym zbiorniku i czy nie skończy się na "efekcie pralki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jbl e900 pracuje w 112l,woda kryształ,filtr myty raz na rok,węże trochę częściej.

Moim zdaniem to jest filtr na takie jak nasze akwa,na wylot mam założoną końcówkę do wytwarzania szerokiego strumienia zamiast deszczowni,jest zamocowana jakieś 3cm pod taflą wody,lekko porusza powierzchnię nie robiąc pralki,myślę,że z deszczownią będzie tak samo,ogólnie polecam ten filterek od siebie.

A nawet jakby robiło pralkę to zawsze można przykręcić na zaworze i po sprawie.

Co ważne filtr cichutki,szczelny,estetycznie wykonany,ma prosty start,proste ściąganie bloku przyłącza węza.

W swoim zmieniłem raczej dodałem swoje media filtracyjne,mam tak od dołu :

-ceramika

-bio bale echeima

-gąbka

-kosz kombi po bokach ceramika, na środku gąbka.

Dodaje fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja posiadam ten filterek w 112L. U mnie sprawę rozbryzgu załatwiłem tak, że założyłem deszczownię, lecz zdjąłem zaślepkę z jej końca. W rezultacie, cały strumień pięknie rozbija się o front szyby . Po wymianie z filtra hailea bt-700 na właśnie ten kubełek CAŁKOWICIE zniknęły mi krasnorosty z akwarium - powodem właśnie był zbyt silny strumień z filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo ;) Nie byłem pewny czy jest tam jakaś regulacja przepływu. W takim razie nie mam więcej zastrzeżeń. THX

 

Ten filterek posiada regulację przepływu w 100%.

Przykręca się go na zaworze out, dodaje zdjęcie zrobione na szybko.

Czerwonym kolorem zaznaczyłem wyjście out, a żółtym sam zawór.

post-2858-13685162476394_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...