Skocz do zawartości

59L mętna woda


lord boss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam !

mam baniak 59L i ostatnio woda zrobiła się mętna

podłoże mam może niezbyt profesjonalne ale podobno ok mianowicie ziemia uniwersalna i ok 5-6 cm żwirku

oświetlenie to 2x18w

co tydzień daje nawóz Bioflor

CO2 nie podaje

wodą przez ponad miesiąc była klarowna

co tydzień robię podmiankę około 15L wody

mam pokrywę na baniak z paneli podłogowych wymalowaną lakierem typu chrom

ale to chyba nie ma zbyt dużego znaczenia

co może powodować takie mętnienie wody ?

fota nie oddaje w pełni tego co jest w realu

pozdrawiam ! :help:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baniak od restartu ma 3 mieś pojemność 59L

co do roślin zabijcie mnie niestety nie znam ich nazw

Filtr To Sera o wydajności do 150L

niestety na noc jestem zmuszony wyłączać filtr bo nie da się zasnąć przy nim , wiem że to złe ale inaczej się nie da. robie tak od 2 lat i dopiero teraz się tak dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam

6 neon innesa

2 neon czarny ( wiem że się tak nie nazywa )

Sum amerykański

Zbrojnik niebieski

3 brzanki różowe

 

Z akwarystyka dopiero zaczynam robić tak ja powinno być.

Sprawa sie pojawiła jak z pięknie zielonych i szybko rosnących roślin zrobiły sie lekko brunatne.

Co do ceramiki ta rura to dom dla zbrojnika , ale myslę nad czymś naturalnym.

Dziś zrobiłem wentylacje do pokrywy z wentylatora od komputera.

Przestałem podawać co2 bo bimbrownia jest kłopotliwa i prawie zabiłem glonojada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety po czasie zacząłem się interesowani bardziej akwarystyką i też wiem że trochę za dużo.

człowiek uczy się całe życie. nie chce inwestować w kubełek na razie bo w lecie myślę kupić 244L i mam dylemat czy Malawi czy roślinne. i to i to mi się bardzo podoba.

dziś poswatam się zostawić włączony filtr na noc. muszę jeszcze kupić nowe wkłady do filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przez 2 lata nic się takiego nie działo ?

do do pokrywy zaraz cyknę fotki ale dziś trochę ją modyfikowałem i schnie klej na zawiasie

budowa prosta łączenie ścianek za pomocą kątownika aluminiowego klejenie klejem do drewna

może to nie profesjonalna klapa ale kosztowało mnie wszystko 27zł

chyba że ta ziemia uniwersalna tak działa na wodę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam , ale zakryłem szybę od akwarium żeby sprawdzić czy to nie ma nić wspólnego z światłem dziennym, co prawda nie ma słońca ale nie zaszkodzi sprawdzić bo akwa mam niedaleko okna , co prawda słońce praktycznie na nie nie świeci ale może to ma coś wspólnego z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste że woda mętnieje przez wyłączanie filtra na noc.

Nie pisz tego co ciągle piszą na forach. 80% forumowiczów opiera się na tym co napisał inny forumowicz.

A tak naprawdę nie widziałeś tego w praktyce tylko czytasz na forum.

zieją się cuda. wczoraj wieczorem woda się wyklarowała rano też była ok nagle w ciągu godziny znów zmętniała

A tobie kolego po prostu akwarium nie dojrzało po restarcie, albo za mocno wyczyściłeś filtr. Sam za mocno go wyczyściłem i mam znów mleko. I już wiem że lepiej by był cały ubrudzony i śmierdział niż czysty i woda mleko.

 

Więc porada ode mnie.

-nie podmieniaj wody na chwile obecną

-nie dokładaj innych filtrów

-wsyp więcej jedzenia by filtr wciągną i trochę nabrudziło

-nie wyłączaj filtra musi zebrać tych bakterii właściwych gdzie woda będzie kryształ i później możesz go sobie na noc wyłączyć nic się nie stanie.

-żadnej chemii.

 

Na wyklarowanie wody daje ci 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste że woda mętnieje przez wyłączanie filtra na noc.

Nie pisz tego co ciągle piszą na forach. 80% forumowiczów opiera się na tym co napisał inny forumowicz.

A tak naprawdę nie widziałeś tego w praktyce tylko czytasz na forum.

A to jest akuratnie prawda. Bakterie nitryfikacyjne, aby przeżyć potrzebują tlenu. Wyłączenie filtra na 2,3,4 godziny szkód nie wyrządzi gdyż woda jest natleniona. W dojrzewającym zbiorniku gdzie cały proces biologiczny dopiero się rozwija, normuje wyłączenie filtra na całą noc to samoistne lecenie sobie w szkodę. Bakterie nitryfikacyjne bez wody i tlenu nie przeżyją godziny

 

I nie mów, że nie widziałem, bo widziałem. Mam znajomego akwarystę z ponad 20 letni stażem. Nie lecę do niego z każdym problemem, dlatego zarejestrowałem się na forum, ale podstawy mi wyjaśnił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...