Skocz do zawartości

Latające odchody w wodzie pomocy


sloniu1993
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :help:

 

zakupiłem dziś 4 kiryski, po odczekaniu 30min w wodzie wpóściłem je do akwa. Jak to kiryski zaczeły grzebać po dnie i wzburzyły cały osad i odchody innych rybek. Teraz wszystko lata i filtr nie radzi sobie z tym wszystkim. Nie wiem co mam zrobić, dodam, że we wtorek podmieniałem 15l wody. Zobaczę jak sytuacja wody będzie z rana, jeśli cały czas tak będzie to co mam zrobić. Poradźcie coś. :help:

 

 

Moja obsada:

30l

7x zwinnik czerwonoustny

4x danio

1x glonojad

4x kiryski

4x neony innesa

1x mieczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek odmulałem ale tym odmulaczem ze sklepu się nie da pompuje daje na dno końcówkę i w 5min nie ma wody a mało co zebrało odchodów. Może silniejszy filtr teraz mam : AQUAEL fan mini plus 260V.

 

Mój filtr nie chodzi na pełnych obrotach, jakbym dał go na maxa to czy on będzie intensywniej zasysał brudy z akwa czy tak samo jak chodzi na innych obrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie pytam o glonojada jaki gatunek ale tu nawet najlepszy filtr nie pomoże.Musisz zmienić obsadę a raczej drastycznie ją zmniejszyć.W takim akwakarium można trzymać co najwyżej krewetki np. RC może ślimola hellenę. Na Twoim miejscu oddałbym to wszystko do sklepu te ryby nie maja racji bytu. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zmienić obsadę

Nie zwróciłem na to uwagi,ale faktycznie nieciekawie.

 

We wtorek odmulałem ale tym odmulaczem ze sklepu się nie da pompuje daje na dno końcówkę i w 5min nie ma wody a mało co zebrało odchodów. Może silniejszy filtr teraz mam : AQUAEL fan mini plus 260V.

 

Mój filtr nie chodzi na pełnych obrotach, jakbym dał go na maxa to czy on będzie intensywniej zasysał brudy z akwa czy tak samo jak chodzi na innych obrotach?

Na większych obrotach filtr pracuje wydajniej.

 

Kup odmulacz,który nie ściąga wody-taki do brzęczyka na przykład,wtedy będziesz mógł dokładnie wyczyścić dno.

 

To odnośnie techniki,a obsada do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoniu wątpię żeby ktokolwiek się z takim spotkał.Odmólacz z brzęczykiem ma ktoś?

Już Ci tłumaczę jak to działa:

Weżyk z brzęczyka podłączony jest do przydennej części odmulacza,wtłaczane powietrzy podrywa osad i "wrzuca"-unosi go do materiałowego woreczka,w który to jest zaopatrzony odmulacz.

Proste jak budowa cepa i nie ściąga wody.Zrobiony jest głównie z myślą o niedużych zbiornikach,ale i w 120L dawał u mnie radę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegrzolka nie wyżywaj się na chłopaku, bo się zniechęci i dopiero będzie...

Słoniu masz trzy wyjścia:

1. Namówić rodziców na większe akwarium i wtedy wszyscy będą szczęśliwi

2. W tym zbiorniku zacząć hodować coś do się nadaje do jego litrażu:

a) harem bojownika

b) gupiki (*)

c) drobniczki (*)

(*) można dodać krewetki

3. zostawić akwarium tak jak jest, czyli nikt nie będzie szczęśliwy, dalej będziesz miał problem z odchodami w wodzie a rybkom będzie się źle mieszkało w takim akwarium.

 

wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek ja mam taki... leży w szufladzie, bo doprowadza mnie do szału o.O

korzystam z najzwyklejszej rurki z "pompką" :)

Może nie są one najwyższych lotów(chociaż swojego czasu tylko takie były na rynku)o ile masz na myśli ten do brzęczyka,jednak tu chodzi o to,żeby nie ściągał wody.

Przyznasz chyba,że używając rurki z pompką w takim małym akwa,nie ma czasu na sprzątnięcie dna(2min. i nie ma pół baniaka wody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...