Skocz do zawartości

bojownik, razbory klinowe, hokejówka amazońska


togaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka pytań:

 

1 - Bojownika mam 2 tygodnie. Przy każdym karmieniu tylko patrzy a nic nie je. Razbory robią mętlik wokół pokamu i mam wrażenie że boi się podpłynąć. Z dnia na dzień jest coraz mnie aktywny, siedzi po rogach, mało pływa. Samiczki sobie radzą - co z tym fantem zrobić?

 

2 - Czy w 450 litrów można mieć 2 haremy bojownika? :)

 

3 - czy posiada ktoś w dużym litrażu 2 ławice: 50 razbor klinowych + 15 hokejówek amazońskich? Czy ładnie to wygląda, czy pływają w innych partiach wody? Pytam bo kolega trzyma 15 hokejówek w 54 litry i "zmusiłem" go żeby mi je oddał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czym karmisz? Może ma już po prostu "swoje lata". ;)

 

2. Nie bardzo, samce jak się spotkają - a w zamkniętym zbiorniku nastąpi to prędzej czy później to się będą lać. Te ryby nie uznają remisów, a walki zwykle kończą się nokautem słabszego osobnika. Lepiej duży harem. Jedna uwaga, zbiornik ma być otwarty, a bojowniki bardzo chętnie wyskakują...

 

3. Bardziej naturalnym połączeniem byłyby neony+hokejówki, ale z razborami też będą się ładnie prezentować. Im większe ławice, tym wszystko lepiej wygląda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Nie bardzo, samce jak się spotkają - a w zamkniętym zbiorniku nastąpi to prędzej czy później to się będą lać. Te ryby nie uznają remisów, a walki zwykle kończą się nokautem słabszego osobnika. Lepiej duży harem. Jedna uwaga, zbiornik ma być otwarty, a bojowniki bardzo chętnie wyskakują...

Niestety ale muszę się nie zgodzić ;) u mnie w 300 mam dwa haremy bojownika i żyją w ogromnej zgodzie :) mijają się nie zwracając na siebie uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale muszę się nie zgodzić u mnie w 300 mam dwa haremy bojownika i żyją w ogromnej zgodzie mijają się nie zwracając na siebie uwagi.

Właśnie chyba u ciebie to kiedyś widziałem i zaciekawił mnie ten eksperyment:)

1. Czym karmisz? Może ma już po prostu "swoje lata".

płatkowany, na zmianę roślinny białkowy i wybarwiający. Wygląda na młodego, a te w starszym wieku już nie jedzą?;)

Lepiej duży harem.

1+5?

Jedna uwaga, zbiornik ma być otwarty, a bojowniki bardzo chętnie wyskakują...

I w tym momencie muszę zrezygnować z bojowników:( a to moje ulubione rybki

3. Bardziej naturalnym połączeniem byłyby neony+hokejówki, ale z razborami też będą się ładnie prezentować. Im większe ławice, tym wszystko lepiej wygląda.

ławica może być tak duża na ile pozwoli litraż:) Nie chcę tylko aby ławice się mieszały bo to psuje efekt..... A razbory muszą być;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jeśli będzie potrzebował to dobije się do pokarmu.

U mnie rybka 3 cm jak byłą głodna nie zwracał uwagi i dobiła się do pokarmu przez rybkę 10 cm.

 

2.Zbiornik duży, więc mogło by się to udać, ale nie lepiej zrobić większego jednego haremu?

 

3.TO ty je hodujesz i Tobie ma się podobać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna ławica, to w 54l... ;)

W akwarium tej wielkości to nawet 4 nie byłyby problemem, a ilość ryb w każdej ławicy byłaby na tyle duża że ryby czułyby się komfortowo.

Dwie ławice to dość przemyślany i fajnie prezentujący się w dużym zbiorniku wybór.

Przy czym proponuje jedną dużą ławicę mniejszych rybek i drugą mniejszą ilościowo - ale za to większych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...