Skocz do zawartości

Rybki zdychają


Rekomendowane odpowiedzi

Wielka prośba o pomoc ! Moja kuzynka ma akwa 40L. Nie wiadomo dlaczego ma mętna wodę :roll: . Dodam że ma roślinki sztuczne i kolorowy żwirek. Proszę bez komentarzy w stylu że ma wymienić sztuczne na prawdziwe. Sztuczne zostaje tylko pytanie przez co woda jest mętna ? Naszym zdaniem przez filtr który niedokładnie filtruje wodę. Rybki zdychają w zastraszającym tempie wiec proszę o jakaś konkretną i szybką radę :(

 

Atreyu: Przenoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że gąbka w filtrze nie jest wcale brudna. Woda podmieniana już 2 razy. Filtr chodzi 24 na dobę. Woda stała kilka dni niestety. Ale po kilku dniach nie powinna być mętna :roll: Jak już pisałem akwa 40L. Wszystko tam jest tak na prawdę sztuczne, jest koło 10 rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy woda ma nieprzyjemny zapach?

 

Przyczyną może być nie dostosowanie ilości pokarmu do obsady albo nadmiar NO3 w zbiorniku. Nie piszesz nic o obsadzie czyli ile i jakie ryby pływały w akwa przed śnięciem ryb oraz jak często i w jakiej ilości podmieniana jest woda. Trudno więc coś dokładnie określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo żarcia dajecie, więcej niż ryby zjedzą i dlatego tak jest.

Podmieniajcie co tydzień 20% wody.

Zgadzam się, że większość przekarmia ryby.

 

A najlepiej to wylać wodę z akwarium i kupić chomika.

djmoniska napisała:

 

 

sól akwarystyczna...? O_o to morskie akwarium???? myślałam że słodkowodne.

 

Wylej wodę z akwarium i kup sobie chomika.

 

Ponóry, widzę, że bardzo dziś lubisz chomiczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie odsyłam do podstawy przy zakładaniu akwarium słodkowodnego.Proponuję poczytać.

viewtopic.php?f=43&t=6354

http://www.superakwarium.pl/zakladanie- ... -cp38.html

Na temat plastiku i kolorowego żwirku nie wypowiem się ,bo szkoda czasu.Proponuję jeszcze poczytać o prawidłowej filtracji,żywieniu i obsadach akwarium.

Temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...