Skocz do zawartości

PODWODNY ŚWIAT 112L moje wzloty i upadki ;) aktualka str 9


djmoniska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gurami są ładne do czasu, później rośnie im tułów, a główka zostaje taka sama i wyglądają niezbyt urodziwie ;) Przynajmniej marmurkowe...

 

Zaraz temat przeniosą Tobie do innego działu bo ten ma służyć komentowaniu piękna Twego baniaczka ;)

 

3maj się

 

DeVille

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium już zalane 2dzień :)Powiem że woda robi się przejrzysta, biała poświata powoli znika (widać ją na zdjęciu) a już się martwiłam... Mały Heniu jakby delikatnie ruszył do góry, ale to mi się chyba wydaje :/ Jest możliwe żeby o 2 dniach się zabrał???

 

Zdjęcie dodam za 5 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały Heniu jakby delikatnie ruszył do góry, ale to mi się chyba wydaje :/ Jest możliwe żeby o 2 dniach się zabrał???

Mały heniek jest wymagającą rośliną i potrzebuje dość żyznego podłoża, dobrego oświetlenia, a przede wszystkim nawożenia CO2 także myślę że ciężko będzie Ci go utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawóz widać na pierwszym zdjeciu na półce, zobaczymy jak będzie. na razie roślinki mają się super :) Wszystkie żywe i zdrowe :)

Chodzi Ci o ten Filtus Floran w worku o ile się nie mylę?? Hmmm moim zdaniem nie można tego nazwać nawozem, jest to bardziej podłoże ułatwiające roślinom ukorzenianie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham Was :P jestem dobrej myśli i obalę mit! Mój Henio będzie super rósł! Wpatrywałam się w niego dziś pól dnia i nie wygląda żeby było mu źle, a Wy mnie nie stresujcie na starcie :P

 

Za niedługo planuje uruchomić Co2 tylko na_razie się zbieram żeby iść do apteki po zestaw kropelkowy, już wiem co i jak zrobić. Nie muszę kupować oryginalnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, rób po swojemu :)

Ja miałem 0,2W i mówili - stary, za mało - a wszystko ładnie rosło.

Jak coś będzie nie tak to wtedy zmienisz, a nie wydawaj kasy bo ktoś coś po kimś powtarza.

 

Akwarium będzie ładne, rób po swojemu. Czekam aż roślinki się zagęszczą i zacznie się robić naprawdę nieźle. Zgadzam się z tym korzeniem, wiocha jest w akwarium jak się przesadzi, dlatego dobrze, że go nie ma.

 

Szacun za swój własny pogląd na to co chcesz stworzyć,

większość tutaj bezkrytycznie robi to co im ludzie podpowiadają,

a wielu forumowych 'asów' siedzi po nocach ze zdjęciem akwarium jakiegoś japończyka w ręce i milimetr po milimetrze kopiują każdy szczegół. :help: a potem to pokazują jako swoje Dołączona grafika

 

Tylko pionierskie podejście i kombinowanie napędza rozwój tego hobby, a kserokopiarkom podziękujemy ;)

 

Czekam na wzrost Henia i trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mówię:

A akwarium jest wlana cała buteleczka uzdatniacza z tropicala, do tego cała buteleczka jakiegoś nawozu z tropicala za 3 zł;)Do tego pół buteleczki multiminerala z tropicala. Pod piachem jest pół paczki nawozu FILTUS ;) ZA 23ZŁ :P;)

Światło 2x 18w świece średnio 10h.

 

Nic szczególnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skreślaj mnie tak odrazu ;) Nawóz pod piaskiem jest we wodzie też wlany, dobre oświetlenie jest więc chyba nie ma źle :P

Jaki nawóz jest pod piaskiem?? Moim zdanie w ogóle w piasku jest roślinom ciężko się ukorzenić.

 

Rośliny będą rosły bez najmniejszych problemów viewtopic.php?p=148403#p148403

 

 

Co do henia to powinien rosnąć jednak będzie się pioł do światła co spowoduje jego dziczenie .

 

Jak dla mnie baniak oki jednak nie wiem w jakim kierunku chcesz iść malawi , holender ,ogólne nic mi tu nie pasuje .Ale mam nadzieje ze nas zaskoczysz i zrobisz z tego coś czego nie było

 

 

PS. Nie lej żadnych uzdatniaczy i innych świństw w do baniaka jest to zbędne zakup porządne nawozy i ewentualnie co2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium urządziłam jak mi się podobało :) Nie kierowałam się że ma to być pod malawi czy inne, po_prostu podobają mi się skały w akwa ale z roślinami ;)Nie przepadam za korzeniami w akwa, lignitami czy kokosami. Co do obsady też już jest wybrana ;) Podaje ją na pierwszej stronie w opisie baniaka, i nie jest to malawi ;):) Myślę że będzie ok. Jedyną rzeczą która mnie martwi bo mój ślimaczek :/ Podjada sobie moją ulubioną delikatną roślinkę przed skałką :( Nie wiem co robić.

Wyciągłam go do słoika to się chyba obraził bo się zawar w skorupce i ani razu nie wyszedł. Zrobiło mi się go żal to wrzuciłałm go do akwa to zaś zaczął maszerować aż się kurzyło :P i oczywiście zaś wlazł na moją roślinkę i szarpał listki :(

Daję foto JUŻ lichej roślinki, co do za roślinka??? Czy to jakiś specjalny przysmak tych ślimaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że trochę za wczas ale dziś do mojego akwa zawitało 5 rybek ;) 4 Razbory Klinowe(miała tylko tyle :( ale za niedługo dokupię jeszcze 3)

 

I jedna Gurami(wiem ze żyją w haremie ale nie umiała określić czy to samiec czy samica, więc wzięłam jednego bo nie chcę trafić na 2 samców)

 

Moje pytanie brzmi:

Jak rozpoznać samca Gurami Marmurkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKTUALIZACJA ;) Slimaka już nie ma, wcinał moje roślinki żarłok jeden :P w akwarium pływa 5 Neonków(było 6 ale jeden został chyba pożarty :( )1 Gurami Marmurkowe, 1 Prętnik Karłowaty(2 dni temu odeszła jego żona, uszkodziłam ją przy wrzucaniu to baniaka, tak czułam że zdechnie :( ) na razie 1 Otosek, 4 Razbory Klinowe. Ekipa super się ze sobą dogaduje :) Prętnikowi coś się poprzewracało i zakochał się w Gurami ;) pływa za nią dumnie, gdzie ona tam i on :P Roślinki się rozrastają :)

Dodaje świeże fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...