Skocz do zawartości

Rozdęty brzuch glonojada


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam glonojada (zbrojnik niebiski) i od niedawna ma bardzo rozdęty brzuch, martwi mnie to gdyż jakiś czas temu padł przez to mi prętnik (samiec), co to za choroba? Temperatura wody 25C, obsada 7 neonów 2 mieczyki, 3 kirysy 1 glonojad i jedna samica prętnika akwarium 112l

czym to leczyć prosze o pomoc :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

teraz to już w ogóle nie wiem co mam robić, glonkowi robią się te plamy, jest wychudzony wiecznie przyssany do szyby, łuski ma nastroszone, nie boi się niczego, nawet jak go dotknę (zawsze jak poruszałem ręką przed szybą uciekał do kryjówki) i bardzo wolno oddycha, plamy są jakby lekko wklęsłe, Co to jest? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to już w ogóle nie wiem co mam robić, glonkowi robią się te plamy,

Jakie palmy ? kolor? może Pleśniawka ?

jest wychudzony wiecznie łuski ma nastroszone,

Przeczytaj to: http://www.rybypyszczakimalawi.zafriko. ... horoby_ryb i może będziesz wiedział co mu jest.

 

bardzo wolno oddycha,

Może przyducha ?

 

Daj zdjęcie glonka będzie lepiej rozpoznać co mu jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co mam zrobić? odizolować glonojada? możliwe że wszystkie ryby są już zarażone tak?

Tak odizoluj go, do innego akwarium go wsadź i spróbuj wyleczyć. Możliwe ale nie koniecznie że wszystkie ryby są zarażone. Zaobserwuj czy nie ma u nich żadnych objawów ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glonojad padł wczoraj :/ inne ryby nie dają oznak choroby

jak mam przygotować drugie akwarium, ogólne założę na nowo, odkaże Abioseptyną czy jakoś tak? najbardziej zastanawia mnie woda, ma być z ogólnego akwa czy cała nowa? filtr też umyć i odkazić czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam przygotować drugie akwarium,

Zależy co chcesz tam trzymać ?? Najważniejsze rzeczy aby tam były to:

1. Filtr

2. Oświetlenie

3.Roślinki by się przydały

4.Podłoże...

 

najbardziej zastanawia mnie woda, ma być z ogólnego akwa czy cała nowa?

Nowa. Niech akwarium dojrzeje wtedy. Bo jak masz złe parametry wody w tamtym... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...