Skocz do zawartości

Czy musi być właczone światło rybkom w dzien?


Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium mam od wczoraj wieczorem,wody połowe przywiozłem reszte dolałem kranówki (i teraz to co pewnie bedzie krytykowane dodałem uzdatniacza Aqua Safe ale z formuła Healthy water z witaminami).

Chciałbym żeby wystapiły glony i poprawiła się biocenoza w akwarium.Te glony nawet ze względu na glonojady które biedaczki pewnie nie mają swoich glonów.Pusciłem kilka pastylek na dno ale wiadomo co glony to glony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby wystapiły glony i poprawiła się biocenoza w akwarium.Te glony nawet ze względu na glonojady które biedaczki pewnie nie mają swoich glonów.Pusciłem kilka pastylek na dno ale wiadomo co glony to glony.

 

 

ehh i po co ci glony ? jakie akwarium tak wogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam od wczoraj wieczorem,wody połowe przywiozłem reszte dolałem kranówki (i teraz to co pewnie bedzie krytykowane dodałem uzdatniacza Aqua Safe ale z formuła Healthy water z witaminami).

Chciałbym żeby wystapiły glony i poprawiła się biocenoza w akwarium.Te glony nawet ze względu na glonojady które biedaczki pewnie nie mają swoich glonów.Pusciłem kilka pastylek na dno ale wiadomo co glony to glony.

To zrób sobie glonarium, postaw akwarium na parapecie najlepiej żeby biedne zbrojniki miały glonów pod dostatkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 100l glony po to zeby glonojady miały co robic.:D

 

A rybki w nim mam takie:

gurami złote

gurami marmurkowe

żałobniczka

mieczyk zielony (chyba samiczka) 6 samiec mieczyka zielonego

Welonka

kiryski albinosy (chyba spiżowe)

i 2 glonojady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 100l glony po to zeby glonojady miały co robic.:D

 

A rybki w nim mam takie:

gurami złote

gurami marmurkowe

żałobniczka

mieczyk zielony (chyba samiczka) 6 samiec mieczyka zielonego

Welonka

kiryski albinosy (chyba spiżowe)

i 2 glonojady

Kochany welonkę musisz oddać bo ona lubi zimną wodę a żałobniczka jest rybą ławicową!!! Dokup kilka koniecznie, tak samo kiryski ;) Albinosy to chyba pstre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem własnie że muszę ją oddać,dziwne tylko ze u poprzedniego własciciela była ona z tymi samymi rybkami i ma juz ok 3lat,dobrze sobie poczyna.temperatura ok 21-22stopnia.to mnie dziwi.Bo każdy mówi żeby oddać a tam bez problemu się od małej wychodowała z tymi rybkami co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło słoneczne nie jest dobrym rozwiązaniem. Roślinki go nie wykorzystują i przede wszystkim jest go za mało. Za to glony mają się przy nim świetnie. Światło jest też ważne dla ryb. Chcąc zapewnić im dobre warunki próbujemy odwzorować ich naturalne warunki. Są to rybki tropikalne. U nich dzień trwa ok 10-12 godz. i tyle też powinno być zapalone światło. Dodatkowo chcąc mieć rośliny w akwarium (o ile nie będzie to malawi lub BW) musimy zapewnić im odpowiednią ilość i jakość tego światła.

 

Ps.: tak na marginesie, zbrojniki niebieskie zwłaszcza jak są starsze zamiast glonów wolą gotową karmę. Obsadę też masz nieciekawą :| aby to przedyskutować zapraszam do działu obsad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem własnie że muszę ją oddać,dziwne tylko ze u poprzedniego własciciela była ona z tymi samymi rybkami i ma juz ok 3lat,dobrze sobie poczyna.temperatura ok 21-22stopnia.to mnie dziwi.Bo każdy mówi żeby oddać a tam bez problemu się od małej wychodowała z tymi rybkami co napisałem.

Wiesz, że muszle, szczególnie taka ilość strasznie zatwardzają Ci wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiedziałem.Zamierzam dokupic roślinki do tego akwarium tylko nie wiem jak z tym podłożem urosnie cos na nim?

ten filtr tez pojdzie blizej dna zeby go tak widac nie było ,tylko musze przedłuzyc przewód zasysający powietrze z zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...