Skocz do zawartości

Czy gupik może zdechnąć przy "porodzie"?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dopiero zaczynam przygodę z akwarystyką i potrzebuję pomocy. Mam akwarium 25l. Filtr wewnętrzny z napowietrzaczem, grzałkę z termostatmem ustawioną na 25C, w akwarium jest jena żywa roślinka ( ale znam tylko łacińską nazwę). W akwarium były dotychczas trzy gupiki: jeden samiec dwie samice oraz 4 kiryski. Podmiana wody raz w tygodniu. Rybki karmie trzema różnymi pokarmami, żeby miały różnorodność. Akwarium mam jakieś trzy miesiące, najpierw woda, tak jak powinna dojrzewała przez dwa tygodnie. Parametry wody nie były sprawdzane ze względu na brak funduszy.

Problem polega na tym, że jedna z samic była kotna. "Urodziła" 14 sztuk młodych gupików, które znajdują się teraz w kotniku. Następnego dnia była osowiałą, chowała się przed innymi rybami za filtrem, miała mniejszy apetyt niż zazwyczaj. A dziś rano znalazłam "zwłoki". Wszystkie inne rybki w akwarium mają się dobrze i zachowaują się tak jak zwykle.

Czy wiece co mogło być przyczyną śmierci samiczki? Czy mogła być na tyle wyczerpana "porodem" żeby zdechnąć? Czy to ja robię coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe kiryski pstre. Mają w tej chwili po jakieś 2cm. Planuję w założyć większe akwarium i wtedy je tam przenieść.

Czyli to możliwe, żeby zdechła po porodzie. Właśnie czytałam różne fora w internecie i pisali, że to możliwe, ale chciałam zaczerpnąć opinii fachowców, że tak powiem i upewnić się, że to nie przeze mnie. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe kiryski pstre. Mają w tej chwili po jakieś 2cm. Planuję w założyć większe akwarium i wtedy je tam przenieść.

Czyli to możliwe, żeby zdechła po porodzie. Właśnie czytałam różne fora w internecie i pisali, że to możliwe, ale chciałam zaczerpnąć opinii fachowców, że tak powiem i upewnić się, że to nie przeze mnie. Dzięki za pomoc

Przez ciebie ? jedyne co mogłaś zawinić to złe parametry wody, i mogło się to przyczynić do zdechnięcia gupika...ale zdarza się tak że po porodzie zdychają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...