Skocz do zawartości

wgłębka wodna-gdzie umieścić , co robić aby szybciej rosła


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , ostatnio zakupiłem wgłębkę wodną ponieważ szukałem jakiejś rośliny która szybko się rozrośnie , i pokryje mój korzeń , korzeń ten jest duży i zajmuje prawie całe akwa [60l] . ( ten korzeń to nie taki jakby duży gnat ;p , tylko ładny rozłożysty ( ma 3 gałęzie ) ) , i moim pytaniem jest : co zrobić aby szybko go obrosła ta wgłębka ?> mam już ją od 2 tygodni przymocowaną żyłką wędkarską , w trzech różnych miejscach ....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgłębka do szybkiego rozrostu potrzebuję bardzo dużo światła, było zamiast wgłębki dać mech np. x-moss. ;)

ok , popytam się o ten mech w zoologicznym , a i mam jeszcze jedno pytanko , czy mógłbym trzymać cierniooczki kuhla w akwa 56 l [ wymiary : wysokość 40 cm , długość 70 cm , szerokość 20 cm ] ....? bo czytałem że one rosną tak do 13-15 cm , już nie pamiętam , ale wiem że potrafią szaleć :D dla tego to pytanie xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce robić drugiego tematu na tak krótkie sprawy ale czy udało się wam kiedyś rozmnożyć red cherry ? mi tak w akwa 20 l ( jeszcze nie miałem tego 60 litrowego) .... a więc rozmnożyły się... ale zaczeło się to tak : kupiłem 4 krewetki 1+3 , wszystko było fajnie i trzymałem je z 2 świderkami w tym akwa 20 l z drobnym piaskiem z sklepu , jakąś trawką i kokosem .... kokos był owinięty w gałęzatke wodną .... po 2 tygodniach zauważyłem na szybie dziesiątki krewetek takich 2 minimetrowych a nawet mniejszych ..... było ich około 80 a i jeszcze 2 samice miały pod ogonem jajeczka .... ale niestety po 1,5 miesiącu wszystko wymarło i zostały tylko świderki[2] , nawet trawa zmarniała ...... akwa 20 l , filtr z napowietrzaniem na 12 l ale wydajny ,oraz grzała 25 * C ... jak myślicie co mogło być przyczyną wymarcia krewetek i roślin ? karmiłem je takimi małymi kuleczkami pokarmowymi dla krewetek ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...