Skocz do zawartości

molinezja


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam małe pytanko moja molinezja żółta jest w ciąży ma duży brzuch i plamkę na odbycie i coś jest nie tak cały czas wydala pokarm około 4 cm długi w kolorze biało czarnym a tylko raz dałem jej jeść rano i teraz nie dawno drugi raz i szybko oddycha co z nią jest ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym i ile pokarmu dajesz? Może przekarmiłeś? A teraz ciężko jej to wydalić... Może być wiele przyczyn. Ale Póki co nic nie wiadomo o twoim akwarium, tak że jak będziesz pisał następnym razem to napisz pojemność akwarium, wyposażenie i obsadę. Ogólnie jakie masz warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwa mam 70l parkę molinezji 1 brzanke 1 wielkopłetwy 1 mieczyk 1 neon i jednego skalara wiem że te ryby powinny być w większych grupach ale po ich zachowaniu widzę że jest im dobrze oświetlenie mam standardowe T8 30w filtr fan1 plus 330l/h 4.7w

grzałka 200w temperatura około 25 26 i 3 roślinki nie znam nazwy podłoże żwir

 

a jeść dostają po trochę 2 razy dziennie tak żeby zjadły wszystko w 1 min a to molinezja nie jest przekarmiona bo je chętnie tylko wydala takie biało czarne odchody jet w ciąży i jak podpływa samiec do niej to go odgania co to oznacza bo molinezją mam 1 raz do czynienia

 

a pokarm daje im z tetry roślinny albo pokarm granulowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gorszej obsady mieć nie możesz. Wszystkie ryby które masz powinny być w stadzie/haremie. Po za wielkopłetwem którego być w ogóle nie powinno w twoim akwarium, molinezje i mieczyki powinny żyć w haremie-czyli np 1 samiec i 3 samice. Brzanki jakie? One w stadzie-poczytaj o nich. Masz parę molinezji-wiec może samiec za bardzo męczy samicę. Odchody mogą mieć kolor od pokarmu. A jakie są ? Takie ciągnące,śluzowate?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem że powinny być w stadzie te ryby ale nic sie im nie dzieje ani jedna ryba mi nie zdechła od 4 miesięcy

 

a molinezja ma z tego ci widać taki trochę ciągnący się ale samica jest w kotniku ii jak podpływa samiec do kotnika to molinezja go próbuje odgonić

 

 

na wakacjach będę kupował 240l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem że powinny być w stadzie te ryby ale nic sie im nie dzieje ani jedna ryba mi nie zdechła od 4 miesięcy

 

a molinezja ma z tego ci widać taki trochę ciągnący się ale samica jest w kotniku ii jak podpływa samiec do kotnika to molinezja go próbuje odgonić

 

 

na wakacjach będę kupował 240l

Wiesz co.. gdyby Cie zamknąć w klatce z małpami też by nic Ci się nie działo, żył byś długo ale byłoby Ci dobrze????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...