Skocz do zawartości

brak oka u danio


Rekomendowane odpowiedzi

bo skoro kiryski nic sobie o nie nie zrobiły to wątpię żeby danio cos sie stało

ehhh myślisz że skoro kiryski sobie nic nie zrobiły to danio też nie ? może kiryski są po prostu uważne :?: , a danio błąka się po akwarium :mrgreen:.

 

Przypadkiem nie kupiłeś rybki już bez tego oka, tylko nie zwróciłeś uwagi że nie ma :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej rzuciło by mi sie to w oczy

kamienie nie są aż tak ostre a poza tym nigdy nie widziałem moich danio (to akurat nie jest wytłumaczenie )

heh nie widziałeś danio ? :mrgreen: tak dziwnie to zabrzmiało, hmmm na innych forach piszą że ryby często tracą oko z przyczyn " urazów mechanicznych"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o to ze nigdy nie widziałem ich przy dnie

Nie no wiem o co chodzi ;) tylko tak to zabrzmiało...ale w nocy ich nie oglądasz i nie wiesz co robią :| ...moim zdaniem to albo "uszkodzenie mechaniczne" rybki, lub coś ostrego w akwarium...chyba że masz jeszcze jakieś ryby oprócz danio, jak tak to jakie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak brak oka zauważyłem u 2 dni temu

wczoraj przeniosłem rybki do innego akwarium zwierzam litraż (wcześniej 40 teraz 100)

rybki jakie mam to

1 gupik

3 danio tydzień temu było 4 ale jeden padł uprzedzę pytanie z oczami miał wszystko w porządku nie wiem jak to sie stało ale wciągnął go filtr

5 kirysków pstrych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że uszkodzenie było niewielkie i mogłeś go nie zauważyć...często jest tak, że małe uszkodzenia stają się problemem z powodu niewłaściwych warunków w akwarium. Poza tym jest wiele chorób których objawem jest wytrzeszcz i/lub zmętnienie oczu a nie leczone mogą prowadzić do powikłań. Obserwuj ryby może zauważysz jakieś inne odchylenia od normy...Jeśli nie to pewnie uszkodzenie mechaniczne.

Skoro nie masz dekoracji o które mógł się uszkodzić to może wyławiałeś go niedawno i uszkodził się w siatce. Wymieniałeś ostatnio wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...