Jump to content

Problem z bojownikami

Recommended Posts

Witam posiadam a do pewnego czasu posiadalem 2 samice bojownika jednak jedna zagryzla druga i sama bojownika. chcialem je rozmnozyc. zapewnilem warunki takie jak w wiekszosci opisow czyli osobny zniornik 20x10x30 temperatura wody 27-28 C^. Po wpuszczeniu samiec zaczyna budowac gniazdo i robic zaloty do samicy (tak jak powinno byc) i tu wlasnie robi sie problem poniewaz na tym jest koniec.. samica ma cala pletwe ogonowa i grzbiet zjechany a nie dochodzi do tarla... Wyrzucilem narazie samice i samca do sobnych zbiornikow... Co robie nie tak? Moze ktos opisac od siebie jak on to robil ? dodam tylko tyle ze byly w zbiorniku 2 dni..

Witam posiadam a do pewnego czasu posiadalem 2 samice bojownika jednak jedna zagryzla druga i sama bojownika. chcialem je rozmnozyc. zapewnilem warunki takie jak w wiekszosci opisow czyli osobny zniornik 20x10x30 temperatura wody 27-28 C^. Po wpuszczeniu samiec zaczyna budowac gniazdo i robic zaloty do samicy (tak jak powinno byc) i tu wlasnie robi sie problem poniewaz na tym jest koniec.. samica ma cala pletwe ogonowa i grzbiet zjechany a nie dochodzi do tarla... Wyrzucilem na razie samice i samca do sobnych zbiornikow... Co robie nie tak? Moze ktos opisac od siebie jak on to robil ? dodam tylko tyle ze byly w zbiorniku 2 dni..

ehh nie kumam , a szczegulnie tego:

Witam posiadam a do pewnego czasu posiadalem 2 samice bojownika jednak jedna zagryzla druga i sama bojownika.

?? Napisz poprawnie, bez błędów to może zrozumiemy :D:mrgreen:

Na dole swoich postów po prawej masz opcję "edytuj".

Pisanie posta pod postem to łamanie regulaminu który akceptowałeś przy rejestracji. To samo tyczy się pisowni. Ostatni raz upominam o poprawne pisanie po polsku.

Co do tematu - pakujesz bojowniki do szklanki i dziwisz się że się zabijają...

Dla haremu bojków przynajmniej 54l - 60x30x30.

sorry ale jestem tu nowy jak edytuj posty ?:D

Witaj nowy :D, Masz po prawej stronie na dole swojego posta takie coś jak Edytuj Post klikasz na to ;)

a co do tych samic to musza byc duze? bo zazwyczaj w sklepie daja takie 2-2.5 cm..

A jaki rozmiar ma samiec ? ehh najlepiej niech będą w przybliżeniu takiego samego wymiaru...

PS: Zainwestuj i inne akwarium bo te 10cm szerokości mnie przeraziło trochę :| Mój komputer jest szerszy :mrgreen:

W 20L miałem 1+4 i tarły się jak głupie. Były u mnie tylko dwa tygodnie bo to podrzutki na czas urlopu kumpeli. Wiem tylko że jak zabrała je do domu i wsadziła do swojego zbiornika 70L wszystko się nagle skończyło. Ryby nie były agresywne, ale się totalnie ignorowały.

Uważam że wielkość zbiornika w dzisiejszych czasach nie jest kluczowa bo 90% naszych ulubieńców to sztuczniaki z probówek i nigdy nie widziały rzeki, jeziora, natury. Oczywiście nie mówię o takim extremum jak trzymanie skalara w 10L albo 100 rybek w 112L. To już jest sadyzm.

W 20L miałem 1+4 i tarły się jak głupie. Były u mnie tylko dwa tygodnie bo to podrzutki na czas urlopu kumpeli. Wiem tylko że jak zabrała je do domu i wsadziła do swojego zbiornika 70L wszystko się nagle skończyło. Ryby nie były agresywne, ale się totalnie ignorowały.

Uważam że wielkość zbiornika w dzisiejszych czasach nie jest kluczowa bo 90% naszych ulubieńców to sztuczniaki z probówek i nigdy nie widziały rzeki, jeziora, natury. Oczywiście nie mówię o takim extremum jak trzymanie skalara w 10L albo 100 rybek w 112L. To już jest sadyzm.

Ehh ale jeszcze takie rzeczy się niestety zdarzają. Na allegro są akwaria 2L, 5,5L , a ludzie to kupują. ;/ Akwarium dla welona lub Bojownika 2L :zamieszany:

Share

• Create New...