Skocz do zawartości

Limnofila bezszypułkowa (Limnophila sessiliflora)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od momentu założenia nowego akwarium mam zasadzoną tą roślinkę, która w bardzo szybkim tempie się rozrosła. W tej chwili mam z lewej strony zbiornika niezły lasek tych roślin.

Zauważyłem że niektóre z tych roślin na odcinkach 10-15 cm robią się rude z reguły górne partie rośliny chodź same końcówki roślin mają barwę zieloną.

 

Co może być tego powodem ??

 

Obecnie rośliny mają max. długość ok. 50cm. Młode pędy pojawiają się obok starych.

 

Czy roślinę tą należy w jakimś stopniu przycinać. Jeśli tak to czym ? Nożyczkami, żyletką, skalpelem ?

Czy też ich nadmiar po prostu usuwać. Podłoże jakie mam w akwarium to Aqua Substrate II , temp. wody 25 stopni, pojemność akwarium 112l.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi jak się z tą rośliną fachowo obchodzić.

 

Pozdrawiam Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zdradź mi tajemnicę co robisz, że ta roślina tak szybko Ci rośnie, bo mi szybciej paznokcie rosną niż właśnie ona ;)

 

A tak wracając do tematu, to na pewno masz odmianę sessiliflora? Bo z tego co piszesz może to być inna odmiana limnifilii a dokładnie aromatica.

 

Daj zdjęcie, najlepiej będzie można ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zrobiłem małą przycinkę,

 

Kupiłem ją na allegro 2 stycznia ( http://allegro.pl/limnophila-sessiliflo ... 19777.html ) , na początku jak ją zasadziłem to się nawet zdziwiłem roślina ta rosła w tempie około 3-4 cm. dziennie ( to nie żart ). Do momentu aż nie dotkneła lustra wody później jej wzrost się przyhamował, ale i tak mam duży gąszcz kupiłem ją ze względu na sentyment gdyż kiedyś jak byłem duuużo młodszy miałem akwarium z cabombą, a ta roślina jest do niej bardzo podobna.

Może rzeczywiście ma u góry za dużo światła, chodź oświetlenie to tradycyjne dwie świetlówki 18W świecą po 13 godzin dziennie.

 

Załączone zdjęcie sprzed 2 tygodni , teraz roślinki były dłuższe o około 10cm. Na zdjęciu widać jak górne partie rośliny robią się rudawe.

 

Testy wody mam ok. wszystko w normie.

 

Pozdrawiam

post-7534-13685162460094_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...