Jump to content

malawi co potrzeba??

bigfoot1939
 Share

Recommended Posts

Witam

Witam podoba mi się biotop Malawi i chciałbym go zamieścić w akwarium 112L. Proszę o podpowiedz, co potrzebuje, jaki piasek, jaka grzałka, jaki filtr, jakie oświetlenie, jakie mogą być skały włożone za dekorację a szczególności, jaka moglibyście obsadę zaproponować. Wiem że te pyszczaki są duże więc pytam się specjalistów co i jak.

Prosił bym o wymienienie od myślników co będzie potrzebne i w jakich ilościach np. rybkiJ??

Witam

Witam podoba mi się biotop Malawi i chciałbym go zamieścić w akwarium 112L. Proszę o podpowiedz, co potrzebuje, jaki piasek, jaka grzałka, jaki filtr, jakie oświetlenie, jakie mogą być skały włożone za dekorację a szczególności, jaka moglibyście obsadę zaproponować. Wiem że te pyszczaki są duże więc pytam się specjalistów co i jak.

Prosił bym o wymienienie od myślników co będzie potrzebne i w jakich ilościach np. rybkiJ??

Idziesz na łatwiznę. Poczytaj sobie o Malawi, o oświetleniu, grzaniu itd i zastanów się co byś chciał mieć a forumowicze niech to zweryfikują.

Zajrzyj do mojego malawi np. ja mam 112l

Ale mogę podpowiedzieć :

Grzałka :arrow: 100 w

oświetlenie :arrow: standardowe 2x 18 w

piasek :arrow: ok 20 kg.

tło :arrow: strukturalne płaskie choć nie koniecznie

filtracja :arrow: koniecznie filtr kubełkowy np. unimax 150

dekoracje :arrow: skały np. lawa jak u mnie lub piaskowiec czy łupek filitowy

Obsada :arrow: saulosi np. 1+5

miałem swoją koncepcję i chciałem po prostu zweryfikować ją co do waszej opinii i wskazówek. Kogo się nie zapytać jak osoby, która już ma akwarium w biotopie Malawi. Poczytałem sobie wiem co chce mieć i będą to suloesi. Mam pytanie jedni mówią, że w biotopie mogą być rośliny a inni, że nie?? prosił bym o rozwinięcie tego tematu.