Skocz do zawartości

Który polecacie


amcia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..powoli przymierzam się do kupna filtra kubełkowego do mojego 112l akwarium..wymogi jakie musi spełniać to:

- nieduży pobór energii max. 13W

- dobra wydajność

- i co jest bardzo ale to bardzo istotne cicha praca- akwa tuż przy łóżku

Po przeanalizowaniu postów na forum nasunęły mi się takie filtry jak:

- aquael unimax 250

- tetra tec 700- choć opinie co do cichej pracy tego filtra czytałam bardzo różne:/

- oraz aquael silent 3

 

Czy ktoś z Was mógłby się ustosunkować do tych typów?lub ewentualnie napisać swoje?Z góry dziękuję za wszystkie sugestie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę śmieszą mnie takie pytania, bo wiadomo, że każda sroka będzie swój ogon chwaliła....

 

A wracając do tematu, to przy wyborze filtra patrz również na dostępność części zamiennych i ich ceny w razie czego jak by coś złego się działo. Prawda jest taka, że producenci starają się robić filtry jak najcichsze i często takie są, no chyba że mówimy o filtrach do baniaków o pojemności większej niż 500l, bo tam są już potrzebne nieco większe kombajny które siłą rzeczy muszą robić hałas (iście koncertowy tekst).

 

Zauważ również, że dla poszczególnych osób słowa "cichy filtr" oznaczają co innego.

 

Znowu Ci co narzekają na głośny filtr (chociaż czytali że jest bardzo cichy), mogą mieć jakiś wadliwy egzemplarz i już wieszają psy na producencie.

 

Jak sam widzisz są to wypadkowe które musisz uwzględnić przy wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że częściami zamiennymi do unimaxa nie ma problemu. "Cichy filtr" - oznacza to, że śpię przy akwarium i go nie słyszę. Ale może 5pirit ma rację, weź pod uwagę i jego wypowiedź. ( ja od zawsze kupowałem aquaela, więc innych nie mogę polecić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępny raport;): patrzyłam na części..ceny i faktycznie unimax ma niedrogie..cicha praca jest oczywiście pojęciem względnym..jednakże dla mnie jest to niesłyszalność filtra z odległości np. 2-3m ;)..akwarium również mam blisko łóżka..więc jest to element istotny:)..jeśli chodzi o jbl- to cena tutaj trochę wzrasta..natomiast do silent'a- choć to aquael miałam problem ze znalezieniem części- chybaże z innego modelu można jakieś "dopasować"..

p.s. dziękuję za wszelkie sugestie i posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...