Jump to content

Neon- co to?

Recommended Posts

Pleśniawka:

Podobne do waty, pierzaste kłębki na ciele ryb są objawem właśnie tej choroby, wywoływaną przez grzyby z rodzaju: Saprolegnia. Na pleśniawkę chorują ryby o uszkodzonej skórze lub zarażone pasożytami. Chorobę tę można z powodzeniem leczyć za pomocą leków dostępnych w sklepach zoologicznych. Należy jednak znaleźć jej przyczynę i postarać się ją usunąć.

kropki, białe, połyskujące, pojedyncze

- bielenie ogona, poprzeczne białe smugi, utrata barw, ukośne pływanie, niepokój - PLISTOFOROZA (CHOROBA NEONOWA)

Jak to to to proszę czytaj http://www.moje-rybki.webpark.pl/Artyku ... onowa.html

to chyba to :/ jest to groźna choroba?

Przecież tam wszystko pisze ponoć nie do uleczenia :(

Jak już wspominałam, choroba zawsze kończyła się śmiercia rybek. Aby nie dopuścić do dalszych zachorowań, zalecano uśmiercenie zarażonych osobników. Pozostałe przenieść do zbiornika bez ryb i obserwować. W przypadku zauważenia i u nich objawów choroby, całą obsadę zlikwidować.

O nie miałeś doczytać do końca link co ci podałem .

Dziś pojawił się cień nadziei...

Często do wielkich odkryć dochodzi się przez przypadek. Tak też było i tym razem. Pewien akwarysta wyłożył dno swego zbiornika, w którym pływały ryby dotknięte Plistoforozą, włóknem kokosowym. Okazało się, że choroba wkrótce się cofnęła. Jakby tego jeszcze było mało, nawet chore ryby wyzdrowiały. Swoim odkryciem podzielił się z Dr Schubertem z uniwersytetu Hohenheim. Naukowiec powtórzył te doświadczenie, i wyniki były identyczne jak za pierwszym razem.

Badacz doszedł do wniosku, że włókno kokosowe nie "zabija" w żadnym wypadku pasożyta. Cofnięcie choroby miało związek ze sposobem życia i rozmnażania się tego sporowca. Spory opadają na dno akwarium, gdzie oczywiście znajduje się włókno kokosowe. Tym samym nie mogą one zostać zjedzone przez ryby. Nie trafiają do ich organizmów i wkrótce giną.

Taki sam efekt osiągniemy stosując zamiast włókna kokosowego, chociażby siateczkę ze sztucznego tworzywa. Ważne jest to, by ryby nie mogły dostać się do pasożytów. W trakcie leczenia, należy bardzo uważać na to, by woda w akwarium nie została wzburzona, gdyż wówczas spory mogłyby unosić się w toni.

tak tam pisało, na tej stronce a co do choroby do objawy pasowały, a i tak by zdechły, bo już po dnie pływały, się przechylały na boki :(

a tak może uda mi się uratować resztę.

edytuj posty .ecikgfc

a co do tych włókien itp. to nie miąłem gdzie, ani czasu aby to robić :/

Share

• Create New...