Skocz do zawartości

Fe w Aqua Gainer


Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia zacząłem stosować popularny nawóz z Allegro - Aqua Gainer (link).

 

Sprzedawca wysłał mi maila ze składem tego nawozu, jest w nim Fe!

Zrobiłem już 3 testy w odstępach dwóch dni (testy kropelkowe ZOOLEK) na zawartość żelaza w wodzie i za każdym razem wynik był 0!

Jest to mój pierwszy tydzień stosowania nawozu, dlatego leje go ok. 2ml (woreczek rozrobiony w 1l wody destylowanej). Akwa 54l średnio obsadzone roślinami. Dodatkowo bimbrownia + EasyCarbo.

 

Ci co stosują Aqua Gainer - dodajecie jeszcze jakąś dodatkową dawkę żelaza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób test tego nawozu.

Będzie jasne czy zawiera żelazo.

Dzięki, na to nie wpadłem ;)

Mam test ZOOLEKA do pomiaru żelaza w zakresie od 0,1 do 1,5 mg/l. Wyszło mi że żelazo jest w nawozie i to jest na pewno ponad 1,5 mg/l, dokładnie ile niestety nie mogę zmierzyć.

 

W takim razie dlaczego nie wykazuje mi żelaza w akwarium, jest to możliwe żeby rośliny tak szybko go pochłaniały?

 

Stosujecie też coś dodatkowego dla uzupełnienia żelaza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie teraz sprzedawca podaje taki przepis. Ja jednak kupowałem nawóz ok. 1 rok temu i dostałem taką informację:

 

STOSOWANIE NAWOZU:

Witam serdecznie. Otrzymany roztwór nawozu jest wynikiem naturalnych składników makro i mikro. U mnie otrzymujesz pełnowartościowy nawóz ze wszystkimi składnikami.

Rozpuścić jedną torebeczkę z wodą 1 litr, najlepiej destylowaną i następnie według mojej procedury osobistej jaką ja stosuje w swoim zbiorniku: 5-7 ml na 100l wody dwa razy w tygodniu. Co 2 tygodnie podmieniam wodę ok. 1/3 ilości na świeżą odstaną, można także na prosto z kranu z dodatkiem odpowiedniego preparatu, np. Tetra Aqua Safe lub inne. Nawóz należy stosować w dawkach dziennych ok. 3ml na 100l wody. Przy odpowiednich warunkach i większej ilości roślin dawkę w obu przypadkach można zwiększyć nawet 2-3 krotnie obserwując rośliny. Nawóz należy przechowywać w lodówce, aby nie stracił swoich właściwości.

 

Chyba jednak będę musiał zwiększyć dawkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja wam powiem ze po tym jak zaczalem go stosować to z roslinami sie dzieje (chyba coś nie tak) np. Vallisneria Gigantea zaczyna "odpadać" od dnia (chyba koncówki gniją) dodatkowo zastosowałem kulki gliniane czy torfowe od tego samego producenta i... no cóż efekt stosowania jest ale chyba nie w ta strone jakbym chciał...

... ale poczekam jeszcze pare tyg i zobaczymy boi ostatnio podłączyłem bimbrownie (wczesniej tylko EC) i odczekam pewien okres i zobaczymy... a dozuje 2ml / dobe... moze mało może nie... ale jak to obliczyć skoro producent nie chce podac skladu % nawozu.....

 

tu o tym pisze viewtopic.php?f=5&t=29330 podaje również parametry wody i baniaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...