Jump to content

jakie testy będą mi potrzebne

togaj
 Share

Recommended Posts

Chcę zakupić testy, oczywiście kropelkowe, myślałem o zooleku.

akwa będzie miało butlę z co2 i komputerem ph (więc chyba test na ph nie będzie potrzebny)

będzie to akwarium ze sporą ilością roślin (więc będzie pewnie nawożenie), rybki towarzyskie

Które parametry będę potrzebował kontrolować? Jakiej firmy testy najlepiej wybrać? Nie koniecznie muszą to być walizki, mogę zakupić jeden test z jednej firmy, drugi z innej

dzięki

no ok. Możesz z czystym sumieniem powiedzieć że niczego nie przekłamuje JBL? Bo słyszałem że np zoolek jest świetny na ph kh i gh a zaś zawala w no3 i no2

a jak już inwestuje to chciałbym mieć pewne pomiary:)

kupiłem jbl, robię wg instrukcji i nic mi nie wychodzi (dotyczy PH)

kolor który po 3 minutach jest widoczny jest taki blady że nie jestem w stanie go porównać do żadnego wzornika - co robię źle?

aha walizka posiada:

PO4

NO3

NO2

NH4

PH

KH

GH

FE

czy jescze jakieś odczynniki będą mi potrzebne przy nawożeniu?

Witam

JBL ma 2 testy na pH, jeden w zakresie 6,0 - 7,6 a drugi 3 - 10.

Zakładam że masz ten pierwszy, zakres kolorystyczny łatek od blado-żółtego od ciemno-granatowego, jeśli masz niskie pH to kolorek próbki będzie taki nędznie moczowaty. Możesz spróbować tym drugim ale tu kolorek przy pH 6-7 jest bardzo podobny, można nie zauważyć różnicy.

Ciążowe też są ważne :roll:

No wiesz, gupiki i te sprawy. Wiele problemów z tym . Wystarczy spojrzec na forum :D

paskowe były bardzo wygodne, zawsze było wiadomo co i jak:) teraz kupiłem walizke jbl i mam wrażenie że to już poziom profesorski żeby to opanować:)