Skocz do zawartości

Rośliny do lt


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chciałbym się zapytać jakie roślinki mógłbym ewentualnie dopkupić.Być może taki temat już był,ale mam pewien problem.Posiadam bazalt o dosyć grubej granulacji i kilka gatunków już sobie nie poradziło z przebiciem się do ziemi i najzwyczajniej zgniły korzenie np.rotala.Posiadam nurzańca,który dobrze sobie radzi,ludwigie-narazie wszystko oki,rogatka,gałęzatke,mchy.Prosiłbym o pomoc co ewentualnie łatwego w hodowli mógłbym dokupić.Co nadało by się na trawniczek w tym zbiorniku?Akwa 63l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie 0,2W/l +odbłyśnik i światło słoneczne.Nawozić raczej nie muszę nie ma problemu z rozrostem puki co,przecież na dnie jest ziemia,problem z grubą granulacją żwiru przez co nie każda roślinka sobie radzi.CO2 nie daję.Co jeszcze prócz gałęzatki się nada(rośnie ona strasznie długo i minie sporo czasu zanim pokryje mi żwirek)?Liste widziałem,ale nie mam pojęcia,które z nich mają silny system korzeniowy,który u mnie da radę,dlatego liczę na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rotalę to bardziej bym się dopatrywała problemu nie w żwirku, ale w małym oświetleniu. Przy takim oświetleniu i ziemi nie jest konieczne nawożenie i CO2.

 

Światło słoneczne nie jest dobrym rozwiązaniem, jedynie można od niego glonów dostać.

 

Oprócz gałęzatki można popróbować z jakimś mchem, ale nie wiem czy to ładnie będzie wyglądać. Ewentualnie po zwiększeniu oświetlenia do 0,5 W/l eleocharis, a powyżej 0,5 W/l i CO2 mały heniek i glosia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś,ale chodzi mi o akwarium lt,więc tyle światła starczy.Dodatek promieni słonecznych w tym akwarium jest wskazany.

Polecam do Lt marsile, eleocharisa parvule i trawke brazylijską. Mam je u siebie w LT tylko, że światło mam 0,32W/L. Kiedy je posadziłem byłem niemal pewny, że zginą a zostałem mile zaskoczony. Rosną dość wolno ale rosną :D Podaję co2 [bimbrownia] i k2so4[potas]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...