Skocz do zawartości

Co i z czym można trzymac.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ja duże? Jak największe. Kup co najmniej 240l. Z welonami to kiryski. Inne ryby wymagają wyższej temperatury a te nieliczne jak np. kardynałek welony zjedzą jak podrosną. Kamienie, korzenie. Twarde rośliny jak Anubias. Może Cryptocoryna da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co waszym zdaniem lepsze akwarium 126l lub 112 z obsadą wielogatunkową czy terarium do żółwia ostrogrzbietowego 40% część lądowa(plaża,roślinki,skały) i 60% basenik również z roslinkami itp:D

 

Pytanie co wolisz mieć, ryby czy żółwia. To nie nasze akwa tylko twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.Tyle,że chciałem mieć ryby z żółwiem.Aktualnie żółw ma 5 cm dł i 4,5cm szer.I Jest w akwa 60l z kiryskami,rakami i gupikami.Niegoni ani nawet nie podgryza płetw rybką więc czemu w 126l nie może byc z welonami kiryskami i glonojadami?-.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum...

Ryby z żółwiem to zły pomysł.

 

Po pierwsze - nawet jak teraz ich nie atakuje, to podrośnie i uzna je za świetny pokarm. Kwestia czasu.

 

Po drugie - żółwie produkuję nieporównywalnie więcej amoniaku niż nawet bardzo brudzące ryby. Parametry w zbiorniku z żółwiami mimo wydajnej filtracji mogą być bardzo dalekie od ideału, więc nie zapewnisz rybom dobrych warunków. No chyba że robisz testy na związki azotu w obecnym akwarium?

 

A welon + kiryski + glonojady - też odpada. Ryby wymagają różnych temperatur wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie testuje zresztą niedługo zamawiam nowe akwa 126l.I nie wiem co mam zrobić z żółwiem.Nawet jeśli bede miał w tym akwa bardzo dobry filtr zewnętrzny to nie moge żółwia trzymac z rybami( na ok 1 rok).

 

Edit:

A ktoś z forum ma żółwia lub wie jak dobrze urządzić do niego akwa 126l.Jakie roślinki do basenu i jakie na część lądową itp:D

 

Atreyu: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co pytałeś je? Ryby w zoologicznym zwykle są w złych warunkach i na krótki czas-tylko do sprzedaży. Tak czy tak będziesz musiał kupić co najmniej 240l. I tak welony nie nadają się zbyt do wielogatunkowego bo nie lubią ruchliwych i agresywnych gatunków a mniejsze ryby będą zjadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 240l to z 10 kirysków. Żadne ryby nie przychodzą mi do głowy. Oczywiście możesz dać z małymi welonami np. kardynałki ale jestbardzo dużo ryzyko że z czasem staną się pokarmem. A może 150x50x40cm? 300l a już półtora metra. Duże welony w dużym zbiorniku to naprawdę piękny widok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...