Skocz do zawartości

Obsada 63L


wron33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum i chcialem uslyszeć wasze opinię na temat mojego akwa;)

 

Rybki

14x neon inessa

6x razbora espei

parka ramirezów

4x akara z maroni

4x kirysek julii

1x wegorzyk

 

Rośliny:

 

trawka prawdopodobnie cyprus

anubias

nurzaniec

moczarka

Ludwiga

Sagitaria natan

meszek;)

 

 

ZAmieszczam kilka zdjec i prosze o opinie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony 3 czerwone sie zablakaly beda wymienione na ineski;)

Akary sa tymczasowo az troche podrasna i przejda na 540litrowego niedlugo je zakladam, czekam aż dojdzie;)

Co do razborek ladnie chodza z neonami ale przemysle usuniecie ich;)

Wegorek niestety nie wiem jaki taki z czerwonym ogonem z wzorkiem w kola;);p

Z roślinek dojdzie jeszcze creping moss i eleocharius parvula niestety u mnie ciezko je zdobyc;/

 

Jakie roślinki byście jeszcze proponowali??;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada jak pisali poprzednicy. Akary stanowczo za mało miejsca, neony zredukować do jednego rodzaju. Zamek aut! Koniecznie w to miejsce jakiś korzonek obsadzony tym creepingiem co chcesz kupić. Tnij ludwigię i dosadzaj obok siebie. Jest łodygowa - poradzi sobie. Proponuję dosadzić zwartki. Są dostępne w stg, w miarę tanie i łatwe w utrzymaniu, a wypełnią puste dno. Z wrażenia zapomniałem dodać, że tło jest do wymiany na cokolwiek i ta biała plaża to etap wielu początkujących akwarystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzalka aquael 75w, filtr aquael ale modelu nie znam;p;) oswietlenie narazie orginal z pokrywa 11w aquaela ale bedzie zmieniany;) w sobote wrzuce nowe fotki;) domek idzie ałt;) bedzie fajny korzonek z mchem;) i moze juz pierwsze sadzonki eleocharisa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie zmienione;) obecnie 1x aquael 11w 6500k i 1x aquael 9w 6500k 600 lumenow;) znacznie poprawiloto widocznosc w akwarium wieczorem dodam zdjecia;) a co do trawniczka to elocharis parvula tylko ciezko go u mnie zdobyc;/ we wtorek bede mial pierwsze 4 sadzonki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie zmienione;) obecnie 1x aquael 11w 6500k i 1x aquael 9w 6500k 600 lumenow;) znacznie poprawiloto widocznosc w akwarium wieczorem dodam zdjecia;) a co do trawniczka to elocharis parvula tylko ciezko go u mnie zdobyc;/ we wtorek bede mial pierwsze 4 sadzonki;)

Kurczę, zamiast jednej 6500 trzeba było dać 8000K lub 8500K, ich barwa jest specjalnie do roślin, zupełnie inne kolory ryb i roślin. No ale jak byś coś dodawał to dodaj taką właśnie :)

 

P.S. Ten biały żwirek też zatwardza wodę ;) poza tym zaraz będzie taki brudny, że szybko się go pozbędziesz i mogę wiedzieć czemu dałeś tak słabe oświetlenie? Masz coś trochę ponad 0,3W na 1L wody.. To bardzo mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno skrzystam z rady co do oswietlenia;) a co do żwirku wyjdzie w praniu mam co do niego plany;) tylko czekam za przesyłką;) Oświetlenie zmienie najprawdopodobniej w przyszłym miesiacu choć obecnie akwarium jest ładnie doświetlone wieczorkiem wrzuce fotke;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...