Jump to content

Co powiecie o szybie pod pokrywa ??

Recommended Posts

Jedno pytanie - po co?

stosuje takie rozwiazanie tylko po to żeby z napowietrzacza woda sie odbijała właśnie od tej szyby a nie od oświetlenia pod pokrywą,łatwiej jest szybe wyjąć i wyczyśćic niż jarzeniówki i całą pokrywe oczywiscie szyba nie jest na całej powieszchni lustra wody

Jedno pytanie - po co?

stosuje takie rozwiazanie tylko po to żeby z napowietrzacza woda sie odbijała właśnie od tej szyby a nie od oświetlenia pod pokrywą,łatwiej jest szybe wyjąć i wyczyśćic niż jarzeniówki i całą pokrywe oczywiscie szyba nie jest na całej powieszchni lustra wody
Ale żeby umyć szybę, pokrywę też musimy zdjąć... a czyszczenie świetlówek do trudnych zajęć nie należy. ;)

Czyli jak ja posiadam szybę na całości akwarium to nie za dobrze.A czy t prawda ze szyba zwykła zatrzymuję cześć światła?? Bo wiem ze np."pleksja" nie ma takiego efektu.

Mówiąc cała miałem na myśli większość 95 % , wycięte jest kawałek szyby pod karmienie rybek i szyba nie dolega z obu boków po 1 cm. A jak bym ją sciagnął to nie będzie problemu z parowaniem wody.

W części gdzie mam wycięte do karmienia rybek woda mi się skrapla na pokrywie i świetlówce widać to szczególnie po nocy..

Oczywiście mam oprawki rozbryzgowe,ale posiadam drewnianą pokrywę.Dzisiaj zamontowałem odbłyśniki,i właśnie zacząłem się zastanawiać nad ta szybą.

Share

• Create New...