Skocz do zawartości

Triopsy


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim. :)

W tym temacie,chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej o hodowli triopsów (jeśli ktoś nie wie co to jest, to proszę zajrzeć do tego filmiku http://www.youtube.com/watch?v=RAzKmRIV2S0 ). Proszę o linki, i wszelkie porady na temat ich hodowli ;) . Szczególnie nurtują mnie pytania:

 

1. Gdzie mogę je dostać?

2. Czy mogą żyć z rybkami, ślimakami, lub krewetkami?

3. Jaki powinien być dla nich minimalny litraż?

4. Powiedzcie mi o co chodzi z tym woreczkiem czyszczącym, którego się używa w hodowli tego zwierzątka? (zobaczyłem to w tym filmiku http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-hodowac-triopsy )

 

Z góry thx za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kiedyś widziałem na allegro, można je też kupić w internetowych sklepach z gadżetami... ;)

 

2. Nie. Będą albo pokarmem, albo drapieżnikiem.

 

3. Chyba czegoś takiego tu nie ma, widziałem je w "akwariach" mniejszych niż szklanka wody... Myślę jednak że 10l powinno wystarczyć im w zupełności.

 

4. Nie słyszałem o żadnych woreczkach, poczekaj - oglądnę ten film i spróbuje ocenić co to.

 

Edit: Nie mam zielonego pojęcia co to ta "torebka czyszcząca", ale znaczy to tylko tyle że jest to najprawdopodobniej całkiem zbędne przy hodowli tych zwierząt. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

Zobacz na allegro Allegro>Dom i ogród>Akwarystyka>Zwierzęta akwariowe>Inne

Tam będą są tanie.

Ad.2

Nie wiem ----------------------------

Ad.3

Około 1l następnie jak podrosną do min.5l i żyją dalej:D

Ad.4

To można zakupić w zestawach na allegro a reszta jest opisana na spryciarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza aukcja co podałeś jest dobra a ostatnia jest w niej wszystko co potrzeba więc jak wolisz.Ale kupiłbym te za 10zł ponieważ i tak przekonasz się i potem dasz je do akwarium

Tak, chyba zdecyduję się na 1 aukcję ;)

Edit: jaką nazwę nosi najw. gatunek? (chcę mieć je jak najw.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooojjj nie znam, a napowietrzacza nie stosowałem ale różnie robią.Ja przez 1,5 roku je hodowałem i przeżyły :D

Nie szkodzi, i tak dzięki tobie dużo się dowiedziałem ;) można je karmić normalnie tabletkami dla rybek? Może istnieje jakiś "naturalny" pokarm typu warzywka, mięsko itp. ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja je karmiłem tabletkami z glonami + serca wołowe zamrożone w zoologu kupiłem i warzywka ale jakoś tego nie lubiły ;p Kiedyś dawałem im głowy karpii jak w święta się robiło jadły ale nie dużo.

 

@edit:

jadły też owady choc dawałem tylko muchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...