Skocz do zawartości

Kaskada FZN-2 nie zasysa wody


Natalia1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

red eye a widzisz nie pomyślałem a mam takie do profili ale nie wiem czy by się nadały ale mały szlif papierem ściernym i jest ok tyle że na górze dziura jest. Mam pytanie czym dokleić kawałek uciętej pokrywy ? Kropelka raczej odpada bo kontakt z wodą będzie

Nie wystarczy zwykła taśma bezbarwna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu i dodatkowo zapytam - możecie mi podać wymiary tej kaskady(fzn2),

chodzi mi ile trzeba podciąć pokrywę aby ją zamontować?

Jej szerokość to 23,5 cm. Gdyby ktoś z właścicieli tej kaskady zapodał zdjęcie z obciętą pokrywą byłabym wdzięczna

 

A ile trzeba wyciąć na długości?Można próbować wyciąć np Nożykiem do tapet,a nie masz w pokrywie śladu na wycięcie pod kaskadę,u mnie w 112l jest,ale jest szeroka i samemu trzeba wybrać ile wyciąć.

Wstawiam fotkę-to jest bok oczywiście.

post-2858-13685162457344_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma bezbarwna z tego klei będzie ściekał do akwarium ;) Przez prawie 2 tygodnie wyparowało mi 5 l wody a temperaturę mam na 26

5L na dwa tygodnie to nie duża strata, jak jeszcze działała moja 112 bez pokrywy z tzw ślepym kominem, to traciłem litr na dobę, a w upalne dni z czterema wentylami 12x12cm wiejącymi na taflę wody wyparowywało 4L na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5L na dwa tygodnie to nie duża strata, jak jeszcze działała moja 112 bez pokrywy z tzw ślepym kominem, to traciłem litr na dobę, a w upalne dni z czterema wentylami 12x12cm wiejącymi na taflę wody wyparowywało 4L na dobę.

 

 

Też miałem takie sytuację :|

 

 

Ale off top się robi :| :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas ja wyciąłem tak jak na fotce robiąc otwór na rurkę od kaskady

No rozumiem i tak wystarczy?Nie będzie za dużo woda wyparowywać?

Będzie parować i to dużo więcej niż przy filtrach wewnętrznych czy kubełkach, bez względu na to czy masz dużą, czy małą dziurę w pokrywie. Największe parowanie wody przy filtrach kaskadowych jest na spływie [kaskadzie]. Tam tworzy się cienka około 2mm warstwa szybko płynącej wody i to ta woda paruje ponieważ oddaje najwięcej ciepła do otoczenia. I tego nie da się przeskoczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję fotkę jak to wygląda u mnie :P

Tyle że jak mówiłem za dużą dziurę wywaliłem jak widać

 

Wszystko jasne,tylko to parowanie wody,hm muszę się nad nią zastanowić,trzeba pokrywę ciąć,woda paruje to dwa minusy,ale taka filtracja przydałaby się,to są również dwa plusy i mamy równowagę,he.Mam już jbl e900 biolog. i wew mech. i chciałbym wymienić go właśnie na taką kaskadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ale co tam ma się rozszczelnić? :P Przecież to kawał plastiku w jednej części ;). Nic o czymś takim nie słyszałam.

Mój fzn-3 pękł na bocznej ściance :P Musiałem go sklejać żywicą epoksydową i matą. Spytaj TDC , to Ci to potwierdzi bo on teraz ma ta kaskadę :P

:D

 

ps: pękła zaraz przed samą "wylewką" wody. Dlaczego? Bo byłem leniwy i wyciągałem i wkładałem koszyki na powieszonej kaskadzie. Kiedyś raz za mocno je docisnąłem i stało się :D :D

 

 

ps2: autorka tematu jak to poczyta, to zaraz filtr odda do sklepu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale co tam ma się rozszczelnić? :P Przecież to kawał plastiku w jednej części ;). Nic o czymś takim nie słyszałam.

Mój fzn-3 pękł na bocznej ściance :P Musiałem go sklejać żywicą epoksydową i matą. Spytaj TDC , to Ci to potwierdzi bo on teraz ma ta kaskadę :P

:D

 

ps: pękła zaraz przed samą "wylewką" wody. Dlaczego? Bo byłem leniwy i wyciągałem i wkładałem koszyki na powieszonej kaskadzie. Kiedyś raz za mocno je docisnąłem i stało się :D :D

 

 

ps2: autorka tematu jak to poczyta, to zaraz filtr odda do sklepu :D

Bo trza umić używać :lol: . Ześ leniwy to masz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale co tam ma się rozszczelnić? :P Przecież to kawał plastiku w jednej części ;). Nic o czymś takim nie słyszałam.

Mój fzn-3 pękł na bocznej ściance :P Musiałem go sklejać żywicą epoksydową i matą. Spytaj TDC , to Ci to potwierdzi bo on teraz ma ta kaskadę :P

:D

 

ps: pękła zaraz przed samą "wylewką" wody. Dlaczego? Bo byłem leniwy i wyciągałem i wkładałem koszyki na powieszonej kaskadzie. Kiedyś raz za mocno je docisnąłem i stało się :D :D

 

 

ps2: autorka tematu jak to poczyta, to zaraz filtr odda do sklepu :D

Nie oddam :P I nie będę dusić nic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

a jeśli ktoś robi z filtrem coś nie pożądanego to nie ma co się dziwić że pęka

 

sorka, źle mi się skojarzyło :D

 

 

A wracając do tematu, to ilu z Was ściąga kaskady z akwa podczas demontażu oraz montazu wkładów? Ale tak z ręka na sercu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli ktoś robi z filtrem coś nie pożądanego to nie ma co się dziwić że pęka

 

sorka, źle mi się skojarzyło :D

No ładnie :D

 

 

A wracając do tematu, to ilu z Was ściąga kaskady z akwa podczas demontażu oraz montazu wkładów? Ale tak z ręka na sercu :P

JA tak robiłam :lol: Z ręką na serduchu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaskada jest bardzo dobrym sprzętem bynajmniej aquaela a jeśli ktoś robi z filtrem coś nie pożądanego to nie ma co się dziwić że pęka ale to moja uwaga

bynajmniej «wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z następującą partykułą nie)»

Słowo ,,bynajmniej'' nie ma i nigdy nie miało nic wspólnego ze słowem przynajmniej, ale to tez tylko moja uwaga :P

 

Ahaed hehe już nawet wiem, z czym Ci się skojarzyło łobuzie :P:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...