Skocz do zawartości

Kaskada FZN-2 nie zasysa wody


Natalia1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem że my faceci mamy w (_._) instrukcję bo i tak wiemy lepiej. Ale jest napisane w instrukcji jak byk w dziale MONTAŻ i REGULACJA "... W celu uruchomienia należy napełnić pojemnik filtra wodą, a następnie włożyć wtyczkę przewodu przyłączeniowego do gniazdka sieciowego. " A tak w ogóle to gratuluję zakupu, będziesz zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie zalałam jej wodą :P Dzięki, zaraz to zrobię i zobaczymy :)

Hehe, to pisze w instrukcji. :)

Ale nie przejmuj się, sam się na to naciąłem początkowo gdy pierwszy raz uruchomiłem ten filtr. :D

 

Jeśli kaskada jest głośna to pobaw się trochę pokrętłem od regulacji, raz mocniejszy przepływ, raz słabszy i powinna się wyciszyć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że my faceci mamy w (_._) instrukcję bo i tak wiemy lepiej. Ale jest napisane w instrukcji jak byk w dziale MONTAŻ i REGULACJA "... W celu uruchomienia należy napełnić pojemnik filtra wodą, a następnie włożyć wtyczkę przewodu przyłączeniowego do gniazdka sieciowego. " A tak w ogóle to gratuluję zakupu, będziesz zadowolona.

Niestety to zdanie olałam i zaczęłam czytać od ,,Prawidłowo zamontowany filtr wkrótce po włączeniu (1,2 min)...'' Ja też nigdy nie czytam instrukcji obsługi :P Chyba, że coś mi już wogóle nie chce działać :)

Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Jeszcze mam jedno pytanie odnośnie rozszczelniania, bo mnie sąsiad nastraszył, że może się rozszczelnić i zaleje mieszkanie. Może tak być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie odnośnie rozszczelniania, bo mnie sąsiad nastraszył, że może się rozszczelnić i zaleje mieszkanie

Co się może rozszczelnić ? akwarium ? czy filtr :twisted::D Jak filtr to niemożliwe :mrgreen:

EDIT: jedynie co to jak nie będziesz czyściła gąbki to po jakimś czasie może woda się wylać bokiem kaskady ( niestety doświadczyłem takiego przypadku kiedyś :(:oops: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie zalałam jej wodą :P Dzięki, zaraz to zrobię i zobaczymy :)

Hehe, to pisze w instrukcji. :)

Ale nie przejmuj się, sam się na to naciąłem początkowo gdy pierwszy raz uruchomiłem ten filtr. :D

 

Jeśli kaskada jest głośna to pobaw się trochę pokrętłem od regulacji, raz mocniejszy przepływ, raz słabszy i powinna się wyciszyć. ;)

Kaskada jest na minimum bo chodzi bimbrownia, nastawię na większy przepływ razem ze starym filtrem na noc. Przez głosny filtr musiałam spać w innym pokoju :zamieszany: ;)

 

edit:

 

Jeszcze mam jedno pytanie odnośnie rozszczelniania, bo mnie sąsiad nastraszył, że może się rozszczelnić i zaleje mieszkanie

Co się może rozszczelnić ? akwarium ? czy filtr :twisted::D Jak filtr to niemożliwe :mrgreen:

Filtr :P

red eye: Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji edytuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie odnośnie rozszczelniania, bo mnie sąsiad nastraszył, że może się rozszczelnić i zaleje mieszkanie. Może tak być?

Ale co tam ma się rozszczelnić? :P Przecież to kawał plastiku w jednej części ;). Nic o czymś takim nie słyszałam.

Może sąsiad widział jakiś chłam za 5zł na bazarku co składał się z 4 klejonych ze sobą ścianek :twisted: :kwiaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie odnośnie rozszczelniania, bo mnie sąsiad nastraszył, że może się rozszczelnić i zaleje mieszkanie. Może tak być?

Ale co tam ma się rozszczelnić? :P Przecież to kawał plastiku w jednej części ;). Nic o czymś takim nie słyszałam.

Może sąsiad widział jakiś chłam za 5zł na bazarku co składał się z 4 klejonych ze sobą ścianek :twisted: :kwiaty:

Hehe nie wiem, pewnie chciał mi dokuczyć i nastraszyć :P Będzie to czytał to się uśmiechnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zalałaś ;) Jak chcesz jeśli będziesz chciała ją odpowietrzyć to pokręć pokrętłem od przepływu to pomoże ;)

Już wszystko cacy, chodzi cichuteńko :) Teraz tylko muszę przyciąć pokrywę, nie wiem czy się zabierać za to samej jakąś mini piłką, czy żeby mi to ktoś zrobił takim czymś do cięcia ;) Flexem :D Sprawdziłam w google ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio do 112 dołożyłem FZN2 ciąłem pokrywę piłką taką do drewna z nie wielkimi ząbkami i nożem z zębami tylko nie popełnij mojego błędu nie zapomnij zmierzyć długości tej rurki ssącej wyciąłem za długo i teraz woda paruje jak cholercia i pamiętaj od odstępach od pokrywy bo będzie buczało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

red eye a widzisz nie pomyślałem a mam takie do profili ale nie wiem czy by się nadały ale mały szlif papierem ściernym i jest ok tyle że na górze dziura jest. Mam pytanie czym dokleić kawałek uciętej pokrywy ? Kropelka raczej odpada bo kontakt z wodą będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

red eye a widzisz nie pomyślałem a mam takie do profili ale nie wiem czy by się nadały ale mały szlif papierem ściernym i jest ok tyle że na górze dziura jest. Mam pytanie czym dokleić kawałek uciętej pokrywy ? Kropelka raczej odpada bo kontakt z wodą będzie

A sylikonem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu i dodatkowo zapytam - możecie mi podać wymiary tej kaskady(fzn2),

chodzi mi ile trzeba podciąć pokrywę aby ją zamontować?

Jej szerokość to 23,5 cm. Gdyby ktoś z właścicieli tej kaskady zapodał zdjęcie z obciętą pokrywą byłabym wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...