Skocz do zawartości

Jaki to ślimak?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam prawie w każdym zoologicznym widze tego ślimaka.Podoba mi się choć nic o nim nie wiem.Proszę o pomoc.Jeżeli to nie ten dział proszę o przeniesienie.Jest czarno-marmurkowy podobny do świderka ale duży.Sorka za jakość ale robione telefonem w pośpiechu.

Zdjęcie:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie rób sobie jaj.To nawet takiego ubarwienia nie ma.Helenka znam i były w innych akwariach. A te osobno i maja czarno-marmurkowe ubarwienie podobne do świderków tylko że mają jeszcze białe kropeczki na górze skorupki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory mogą być błędy ( kilku słów może być nie przetłumaczonych ) itp bo znalazłem na angielskiej stronie, i tekst został przetłumaczony na polski za pomocą tłumacza :|

 

Opis:

 

Brązowy, grubościenne powłoki towutica Tylomelania wynosi do około 64,9 mm i 20,4 mm.

 

Posiada od 4 do 9 spiralami, starsze ślimaki mają skorodowane szczyt.

 

Wymawiane osiowe grzbiety są liniowe, czasem lekko skośne, rzadko w zakrzywione i słabych spirali grzbietów. Otwór jest owalny, a tam jest siphonal kanał na dnie (dole).

 

Columnella wnętrza jest czarna, czasami brązowy kolor.

 

Operculum multispiral jest okrągła i ma od 8 do 9 pierścieni.

 

Ciało ma białe kropki lub poprawek.

 

Mężczyźni nie różnią się od kobiety optycznie. 94% wszystkich zebranych kobiety prowadzone od 1 do 7 młodych ślimaków do 9,3 mm dużą ich ulicy hodowli.

 

Można dostrzec także od innych gatunków Tylomelania przez swoją "wielkość" i wyraźny liniowej struktury osiowej.

 

 

 

Rząd:

 

South Sulawesi, Towuti jeziora i rzeka Tominanga

 

Siedlisko:

 

T. towutica Lake Towuti, Tominanga River

 

Jest to żywy mieszkaniec trudno podłoża na głębokości od 0,5 do 1 m. Żyją na kamienie i drewno zapadnięte.

 

 

 

Jedzenie:

 

Zjada wszystkie typowe proszku, jak również tabletki żywności oferowanej w akwarium, jak również warzywa i martwe części roślin.

 

Zachowanie w akwarium:

 

Okazało się to być problematyczne w akwarium, jednak nie jest tak ujawniając, jak inne. Nie możesz zobaczyć wiele z jej ciała, to jest śmieszne ale jak to się czołga się na zatopione drzewa. Czyniąc to ona wspina się tam iz powrotem na najcieńszych gałązek w całym akwarium, to sprawia, że naprawdę wyjątkowy.

 

Akwarium:

 

W akwarium nie powinno być mniej niż 40 cm długości. Jednakże, jeżeli śpią na tak mały zbiornik powinien upewnić się, że ślimaki mają wystarczająco dużo możliwości do wspinaczki.

 

Może to zrobić bez piaszczyste podłoże, jak pełznie na twardym podłożu przez większość czasu. Poza tym lubi zwykłych parametrów wody, temperatura może być nieco niższa, około 25 do 26 ° C, a także lubi silniejszego prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłem to i przetłumaczyłem

 

Możecie jakoś to wytłumaczyć:

Rozmnażanie:

 

Ponieważ są one tworzone dwupienne prosobranch, są mężczyźni i kobiety. Nie udowodniono, ale najprawdopodobniej jest to, że mężczyzna kobieta przechodząc plemników zapładnia ją.

 

W torebce potomstwo kobiet młodych wzrastały aż do luk zbliżył. Znajdują się one w kształcie worka wentylator substancji odżywczych, dlatego zwierzęta są prawdopodobnie ovoviviparous.

 

Zarodki zostały sklasyfikowane przez 2,8 do 17,5 mm w rozmiarach.

 

Do tej pory nie w pełni zrozumiałe ani nie jest w pełni funkcję kanału, który prawostronne ciała wzdłuż na działa. Prawdopodobnie jest to kanał rozmnażania, stóp, głowy za macki w płaszcz kończy krotnie w czasie.

 

Ściany wody-box.de mógł oglądać urodzenia.

 

Robak matka zwraca się do brzegu, tak że usta układa w bok. Po krótkim czasie białe miękkie jajko znajduje się poniżej w ustach, w miejscu, w reprodukcyjnym (narodziny -) kanału kończy. Jajo jest kanał, prawdopodobnie przez fale skurczu aż do stóp robaka przeszło.

 

Proces ten trwał około 5 minut. Po tym, wszystko zaczyna się rozpuścić białą masę, w pełni rozwinięte młode zwierzę pojawia się i schneckt natychmiast udać się do poszukiwania żywności. Pojedynczej obserwacji.

@edit:

tak wygląda "jajko" co skłądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...