Jump to content

[12l] Z nudów na zwolnieniu :)

ziulko
 Share

Recommended Posts

Witam siedząc na zwolnieniu i trochę się nudząc robiłem porządki w szafce z duperelami do akwarium. No i znalazłem ze 2-3 l podłoża Aquael Acti Substrate Pro+, kamienie z kostki, mały filterek Aquaela, lampkę Aquael 11W. Postanowiłem coś z tego stworzyć i zaraz ruszam po jakiś zbiornik ( pewnie będzie to 12l jak znajdę) i jakaś roślinność. Napewno będzie jakaś fotorelacja :)

Po jakichś 2h 8-) :

Zakupiłem zbiornik 35x18x25 :) co daje jakieś 12l

Podłoże Aquael Acti Substrate Pro+ Regular

Filtr Aquael Pat Mini z gąbką.

Oświetlenie Aquael Ecoline 11W

Ogrzewanie brak.

Dekoracje jakieś kamienie i korzonek.

Flora: mały heniek, microsorium, pogostemon helferi, weeping moss.

Fauna brak. Może znajdzie się tam za jakiś czas jakaś krewetka :)

Nawożenie ADA Brighty K i bimbrownia.

Co z tego powstało dowiecie się później bo ktoś ograniczył dodawanie załączników do 3 plików :zamieszany: :roll:

Zapowiada się ciekawie... ale z większą oceną powstrzymam się do czasu aż zobaczę w pełni zalany i funkcjonujący baniaczek. ;)

Jeślibyś szukał jakiś ryb do takiej szklanki - polecam drobniczki. Im wielkość baniaka nie będzie przeszkadzać. ;)

Co z tego powstało dowiecie się później bo ktoś ograniczył dodawanie załączników do 3 plików :zamieszany: :roll:

Ekmh... po prostu trzeba umieć dodawać zdjęcia. ;)

Wysyłaj je na jakikolwiek serwer, np. imageshack i podawaj do nich bezpośrednio linki w znacznikach img. W ten sposób w kompendium o zmienniakach dodałem masę zdjęć w jednym poście. ;)

To lepsza metoda niż dodawanie zdjęć poprzez załączniki i w dodatku nie obciąża serwera forum.

Jeślibyś szukał jakiś ryb do takiej szklanki - polecam drobniczki. Im wielkość baniaka nie będzie przeszkadzać. ;)

Rybek nie planuje do tej szklanki ;)

Jutro zakupie i dosadzę jeszcze trochę heńka, a tak to mniej więcej wygląda po zalaniu 8-)

Ja mam takich kilka i za każdym razem jak znajdę pretekst, żeby jedno odpalić, obrywa mi się od żony :D .Pokazę jej ten zbiorniczek to może ją przekonam :P . Na razie trochę łyso ale jak roślinki podrosną będzie super. Fajny aranż to podstawa.

Ciekawie się zapowiada...:) Też mam takie puste akwarium w domu i chyba mnie przekonałeś żeby coś z niego zrobić. Ciekawi mnie to jak mały henio będzie Ci rósł...

Też mnie ciekawi ten heniek :) ten z wczoraj był strasznie zmarniały i nie wiem co z niego będzie ale ten dzisiejszy od rana nieźle bombluje więc to chyba dobry znak :)

Witam dziś przy okazji wyjazdu do Lublina wstąpiłem do kilku sklepów zoologicznych :) zakupiłem Planta Gainer Carbo i od jutra zaczynam testy tego nowego specyfiku w tym akwarium. Zakupiłem też kamola Manten Stone bo jakieś duże GH było w akwarium więc wywaliłem tamte kamienie i zobaczymy jak będzie teraz. Akwarium ma prawie tydzień i największe przyrosty widać u rotali :) , a tak się teraz prezentuje:

• 2 weeks later...

Mała aktualizacja. Zmieniłem podłoże w akwa bo tamto zaczęło pleśnieć pewnie dlatego ze prawie rok leżało otwarte :zamieszany: . Zamieniłem podłoże na 3l Aquatic Nature Shrimp Soil, przy okazji kupiłem filtr Aquatic Nature Flow 200 który jak narazie okazuje się porażką jest głośny jak cholera :evil: miał ktoś może z was z nim do czynienia?? Wyciszy się trochę??

• 1 month later...

Taka mała aktualka mojej 15stki. Jakoś to tam sobie działa w sumie nic praktycznie przy nim nie działam oprócz cotygodniowej podmianki wody i przycinania rotali. Wymieniłem też niestety filtr na tego wewnętrznego Aquaela bo przy tym Aquatic Nature Flow 200 wytrzymać się nie da chodzi jak radziecki czołg :crazy: Jutro wybieram się po jakieś krewetki ale zobaczymy czy wogóle coś będzie dostępne u mnie w mieście.