Jump to content

Malutkie Krewetki RC

krecik06
 Share

Recommended Posts

Hallo

1. Czy Gupik Endlera i krewetka filtrująca nie będzie ich atakować?

Gupiki będą miały radochę z polowania, krewetki filtrujące nie stanowią zagrożenia dla maluchów wielkości około 2mm.

Jeśli masz w akwarium jakiś niskopienny trawniczek czy też gęsto rosnące roślinki jest dużo prawdopodobieństwo przetrwania znacznej części miotu.

2. Czy rurka ssąca filtra może być zabezpieczony pieluchą tetrową?

Moim zdaniem tetra jest zbyt rzadka, polecał bym kawałek gąbki kąpielowej lub innej o średnich "porach" naciąć i założyć jako prefiltr, chyba że to filtr wewnętrzny w plastikowej obudowie to już w zależności od konstrukcji kombinować musisz.

Rajstopy, rajtuzy, rajstopowe skarpetki/podkolanówki są dość fajnym materiałem na prefiltr ale szybko się zabijają drobinkami i filtr po jakimś czasie przestaje przelewać wodę.

3. Ile trwa ciąża krewetki RC?

Zależy od temperatury, pokarmów, kondycji, czystości zbiornika i zapewne wielu innych o których nawet pojęcia nie mam, 3-4 tygodnie w przypadku wisienek, WPków, Blue Perli.

EDIT

I czy byłby sens wsadzić te maleńkie krewetki do kotnika?

Jest sens aczkolwiek będzie to trudne w realizacji jeśli już nastąpi. Maluchy rozpierzchną się we wszystkich możliwych kierunkach i każde będzie szukało gęsto porośniętej "jamki" żeby się ukryć i zacząć żerować. Przez kilka pierwszych dni ciężko je będzie dojrzeć, nawet jak już wypatrzysz i na chwilę odwrócisz wzrok to od nowa trzeba będzie się dobrze wpatrywać żeby malucha dostrzec.

ok dziękuję wam bardzo za szybką odpowiedź ;)

Po gupiki miałem dziś jechać ale na razie nie będę ich kupował poczekam aż krewetki podrosną

I mam jeszcze jedno pytanie jaką temperaturę ustawić w akwarium żeby ciąża RC trwała krócej?

I mam jeszcze jedno pytanie jaką temperaturę ustawić w akwarium żeby ciąża RC trwała krócej?

:zamieszany:

Nie zmieniaj, nie przyśpieszysz na siłę tego procesu, a jedynie krewetka z powodu stresu może porzucić jajeczka.

Share

• Create New...