Skocz do zawartości

Koszt Iwagumi 200l


MichailAK42
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :!:

 

Jestem w trakcie zakładania akwarium 200l. Miałem zakładać malawi, ale przeglądając różne akwaria użytkowników naszego forum natknąłem się na super iwagumi. I mam takie pytanie czy założenie 200l iwagumi to naprawdę aż tak duży koszt :?:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwagumi to naprawdę aż tak duży koszt :?:

 

Iwagumi z prawdziwego zdarzenia? Koszt na pewno większy niż w przypadku zwykłego "standardowego" akwarium [pomijam wypasione holendry ;) ].

Przede wszystkim potrzebne jest dobre oświetlenie do utrzymania takich roślinek jak mały heniek, glosia, czy eloś. CO2 [w tym wypadku butla] i odpowiednie nawożenie też jest konieczne.

Poza tym obsadzenie całego dna, lub przynajmniej takiej części żeby w miarę szybko zarosła całe dno też kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczyłem, że wyjedzie ok. 1550zł

 

Podłoże- 90 zł JBL MANADO

Kamienie ADA SYRIUSS Base 7kg 84zł

Rośliny ok. 250-300zł

filtr jbl e900- 250zł

nawozy- 80zł

Przeróbka pokrywy- 400zł

zestaw co2- 350zł

czy to wszystko co potrzeba do uruchomienia takiego iwagumi (w koszty nie wziąłem grzałki, ponieważ już ją mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być faktyczny efekt w miarę szybki i stabilny to ADA (w końcu z jakiegoś powodu stawiają przeważnie na adze). Iwagumi nie jest lekkim kawałkiem nawet dla akwarysty, a co dopiero dla osoby posiadającej akwarium. Nie mówię tu już o ustawieniu aranżacji ale, niskie rośliny, żyzne podłoże, nawozy, dużo światłą = wysyp glonów. Na prawdę trzeba cały czas kontrolować parametry wody i szybko reagować - a tutaj najwięcej mają wprawy akwaryści ze stażem w roślinniakach.

 

 

A tak w ogóle na liście nie masz zestawu testów 100 - 150zł

Zamiast przerabiać pokrywę rozglądnij się za belką i zrobić w ogóle bez pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...