Skocz do zawartości

wiatam wszystkich mam pytanie o nietypowe akwarium


portwelarz77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Dzień dobry

Akwarium będzie nietypowe bo będzie miało wymiary 74 długości 70 szerokości80 wysokości przednia szyba typu optiwhite i mam problemy zwyborem obsady ,do teraz mam małe 25 litrowe .Czasu na pilonowanie zbionika będe miał sporo ,akwarium będzie stalo w biurze.Biuro znajduje się w dość zaciemnionym miejscu .Chiałbym aby w nim było sporo zieleni korzeni i też paletki góra 4 sztuki i coś małego kolorowego bez przerybieńia chodzi o takie coś ,

http://www.myfishtank.net/wordpress/wp- ... notank.jpg

lub

http://img220.imageshack.us/img220/5249/002smallqg2.jpg

generalnie ma czeszyć oko w ciężkie dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazałem dwa linki o co mi chodzi:>

rybki jakie mam do teraz to 10 proporczykowiec z kap lopez 1 bojownik 8 brzanka 3 danio malabski a nie lubię zwierząt dręczyć i potrzebóję coś większego a akurat takie mam miejsce myślałem o jakiś większych rybkach byle nie skalry bo one mi się akurat nie podobają

 

Edit:

 

wymiary szerokości i długości sa maksymalne na jaaakie sobie moge pozwolić zato wysokośc jest ruchoma to i tak jest przeskok z 25 lirow 40x25x25:>

 

Atreyu: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwaria, które pokazałeś też nie są wysokie. Akwaria są zrobione (co do drugiego) przez Takashi Amano a on potrafi tak zaprojektować akwarium że choć będzie na 30cm wysokie to wydaje się że na 70cm. :D. Większości gatunków ryb zależy na długości a nie wysokości. A akwaria powyżej 60cm wysokości bardzo trudno jest czyścić i robić cokolwiek przy dnie.

 

Ta obsadę oddajesz i robisz nowa czy co? Bo proporczykowce powinny być w haremie tu zrób 1+4. Malabary oddaj, za krótkie akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego się pytam zęby nie popełniać błędów "dzieciństwa" wyskość jest zależna od tego co rybki będą potrzebowały ,a co do obsady tak mi dolecili jak kupowałem oczywiście moge wymienić na inne to nie ma problemu aczkolwiek ja się przywiązuje do zwierząt więc je zostawie w tym małym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec decyzja zapadła "stare "rybki kumplowi oddam razenm z akwarium tylko co dalej co może pływać w takim akwarium np pielęgnice kakadu generalnie chodzi mi o coś większego np 3-4 szt i jakieś małe cos kolorowego i ruchliwego irośliny jakie kupić żeby wyglądało jak na załączonych zdjęciach przynajmniej żeby to przypominało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta trawa na zdjęciu wygląna na Elocharis, a na pierwszym planie jest (jak pisała Madzik) mech jawajski. Przemyśl wysokość zbiornika bo:

1. Problem z doświetleniem dna - gnicie roślin, będziesz musiał chyba dać nawet oświetlenie HQI

2. Zmierz swoją rękę zaczynając od pachy do początku dłoni... jak to posprzątasz (chyba, że jesteś olbrzymem :D )

 

Sam pomysł zacny by w miejscu pracu mieć coś odstresowującego, powodzenia!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc weóciłem ze sklepu akwarystycznego ceny porażają

akwarium 75x45x45 przód opit szyba 10 1100!! tak tak tysiąc sto , u szklarza 350 zeta w sklepie mi doradzili neony zwinniki bystrzyki brzanki danio tetry żyworodki max 40 szt za rośliny zaśpiewali mi 400zł za korzenie 300zł w góre podłoże do tego amazonia za 260 zł oświetlenie hagen 2 x24w 600zł szafka 700 zł 400zł za ułożenie tego w akwarium jeszcze do tego filtry co2 grzałka nawozy w sumie 4000zł PRZESADA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee.. no i? W sklepach zawsze jest 3 razy drożej a ludzie wcisną ci wszystko byle sprzedać-takie ich zadanie. U mknie jest zestaw 450l za 4500zł a na allegro jest taki sam za 1700zł.

 

Co do ryb (jeśli podstawa będzie 70x70cm). Prawie same gatunki ławicowe. Danio nie bierz bo wolą chłodniejsza wodę i swoim ADHD mogą niepokoić inne ryby. Czyli:

 

33 neony albo 24 zwinniki (jarzeńców) albo 22 bystrzyki (czerwonouste/pięknopłetwe) albo 20 tetr (czarnych).

1+2 (harem) molinezji/platek lub 6 samców gupików.

 

Brzanki najlepiej jednogatunkowe-wtedy 16 sztuk + dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...