Skocz do zawartości

2 welonki i dziwne zachowanie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam w swoim akwarium 2 welonki (biala i czerwona, biala jest mniejsza od czerwonej), niestety nie wiem ktora to samiec a ktora samica.. i od.. rana, zauwazylem, ze ta biala caly czas plywa przy tej czerwonej chcac dostac sie do miejsca pod tylnia pletwa (dziubem) gdzie ta 1 nie poplynie, to ta 2ga tez.. dopiero teraz zaczely tak robic, rybke czerwona mam od 2miesiecy, a ta biala od 3 dni.

czy nie sa to czasem jakies 'zaloty godowe'? co zrobic? nie chce zeby ta biala zameczyla ta czerwona na smierc..

prosze o odpowiedz. dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie zadnej ikry nie spotkalem, zobaczymy co bedzie pod wieczor:)

..trzymam je w 70litrach z filtrem, sztuczna roslina i lampka. (mialem 100l ale przeciekalo;/)

jak narazie nie zamierzam zmieniac na 120l, jak pewnie mi doradzicie.. poczekam az dorosna troche i wtedy sie pomysli:)

swoja droga.. wiem.. 70litrow a 120litrow to roznica.. ale patrzac na inne welonki w kulach 5l czy 10l to to juz jest przesada..

 

:) dzieki za odpowiedzi:)

w razie czego bede sie tu odzywal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..trzymam je w 70litrach z filtrem, sztuczna roslina i lampka.

ehh sztuczna roślina ? nie za dobrze :| jaka lampka ?

 

swoja droga.. wiem.. 70litrow a 120litrow to roznica..

Przynajmniej wiesz jaki błąd masz ;) tzn za małe akarium

 

ale patrzac na inne welonki w kulach 5l czy 10l to to juz jest przesada..

Powiadają aby patrzeć na siebie a nie na innych :twisted: :kwiaty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzylem teraz, i faktycznie widze ikre na tej sztucznej roslince.. jest jej jeszcze malo.. (tu dwie.. tam jedna.. itd) - lampka zwykla - biurkowa..

 

moglibyscie mi doradzic co teraz robic? odseparowac je? (rybki), przeniesc gdzie indziej wszystko, wylaczyc filter, poczekac jeszcze ze 2 dni? czy co? nie znam sie na rozmnarzaniu.. (kiedys tam mialem jakies rybki.. tylko).. fajnie by bylo miec cos malego, a potem sprzedac:).. jakies porady?:))

 

edit; jest jej coraz wiecej i wiecej.. ;0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...