Skocz do zawartości

szkło Opti White - czy warto


togaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kilku sprzedawców na moje pytanie o cenę opti odpowiedziało: z doświadczenia wiem że przy takiej głębokości zbiornika nie ma znaczącej różnicy między opti a float więc nie ma sensu przepłacać - co wy na to? W końcu to sprzedawcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To nie o głębokość chodzi, tylko o grubość szyby. z czego jest 375l? Z 10mm szkła? Chyba tak, z tego co sobie przypominam, a za daleko mam do google aby się upewnić :P. Wydaje mi się, że nie warto. Dlaczego? Akwarium z OW pokazuje swoje piękno przy otwartych zbiornikach. Żadnych wzmocnień, lampa podwieszona, szklane rurki z filtra itp, itd.

Wtedy ujawni, że było warto w to zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilku sprzedawców na moje pytanie o cenę opti odpowiedziało: z doświadczenia wiem że przy takiej głębokości zbiornika nie ma znaczącej różnicy między opti a float więc nie ma sensu przepłacać - co wy na to? W końcu to sprzedawcy...

Jest różnica i to wielka nawet przy takiej głębokości. Polecam szkło OW ponieważ jest ono niemal idealnie przejrzyste i wydaje się [bynajmniej u mnie], że szyby w ogóle nie ma. Jeżeli ktoś nie chcę kupić OW ze względu na cenę to polecam szkło Guardian jest nieco ciemniejsze od OW ale to i tak dużo lepsze szkło[moim zdaniem] niż float.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie warto. Dlaczego? Akwarium z OW pokazuje swoje piękno przy otwartych zbiornikach. Żadnych wzmocnień, lampa podwieszona, szklane rurki z filtra itp, itd.

W pełni popieram, ale istnieje jeszcze opcja "mix". Czyli z Opti tylko przednia szyba [+ew. boczne] - reszta float. Oszczędność bardzo duża, a efekt w przypadku zbiorników zamkniętych całkiem fajny.

ze względu na cenę to polecam szkło Guardian jest nieco ciemniejsze od OW ale to i tak dużo lepsze szkło[moim zdaniem] niż float.

Swoje akwarium mam z tego szkła, różnice owszem widać i to znaczną, ale do opti jeszcze sporo brakuje. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowałem OW tylko przednia, gdyż akwarium nie będzie można podziwiać z boku. Akwarium ma przewidziane wzmocnienia, szyba 10 mm, brak pokrywy, lampa podwieszona lub panel nakładany. Różnica w cenie to około 150-200 zł, przy takiej inwestycji ujdzie w tłumie. Nie rozumiem tylko dlaczego to właśnie sprzedawcy odradzają...

 

Uważam że środki pośrednie nie mają sensu

Żadnych wzmocnień, lampa podwieszona, szklane rurki z filtra itp, itd.

taki litraż bez wzmocnień? Nie wiedziałem że są szklane rurki:) do każdego filtra da się dokupić?

Spójrz tu(mają rozsądne ceny):

http://allegro.pl/duze-akwaria-optiwhit ... 26884.html

mam ofertę za 500 zł przednią OW, ze wzmocnieniami. Do Wrocławia mam za daleko, tylko górny śląsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...