Skocz do zawartości

filtr do 375 L


togaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Acha, kupując Eheima bierz go bez wkładów. Z wkładami jest droższy o jakieś 200pln. A i tak dasz sama ceramikę.

Niestety wszystkie oferty sprzedaży tego modelu są z wkładami:/

 

Ceramika - co polecacie, jaki producent?

 

I wszystko ceramiką? Wiem że istnieją inne media, nie bardzo pamiętam nazw, takie rureczki np widziałem na fotkach ludzie bradzo to polecali

 

Rozumiem iż w samym filtrze gąbek już nie dawać, tylko w prefiltrze wystarczą

 

kurcze ale to skomplikowane:)

 

http://www.sklepmalawi.eu/EHEIM_Profess ... p1236.html tu masz trochę tańsze i z wkładami

Planuję spisać wszystkie rzeczy do akwa jakie będę potrzebować i kupić w 1 punkcie licząc na rabaty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, kupując Eheima bierz go bez wkładów. Z wkładami jest droższy o jakieś 200pln. A i tak dasz sama ceramikę.

Ceramika - co polecacie, jaki producent?

 

Wydaje mi się że Ahaedowi chodziło o to że z fabrycznych wkładów użyjesz tylko ceramikę.

 

Całego kubła nie opłaca się zasypać ceramiką, równie dobrze sprawdzi się keramzyt a zapłacisz za niego nieporównywalnie mniej. Możesz też zrobić "mieszankę" w stylu jeden kosz keramzyt, jeden kosz ceramika, jeden biobale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup dokonany. Jednak Eheim 3e 2078

 

teraz muszę jeszcze dokupić media - myślę że najlepiej również firmy eheim (chyba że polecicie coś innego)

 

Proszę o weryfikację moich planów:

 

od dołu:

 

ceramika 2l

biobale 2l

ceramika 2l

keramzyt 2l

 

zeolitu wiem żeby nie używać bo wyciąga nawozy, ale co z węglem aktywnym? warto go zakupić chociażby po to aby leżał w apteczce? Czy może też warto go cały czas używać?

 

I dziękuję wszystkim za opinie dotyczące filtrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje ceramikę eheima do filtracj mechanicznej jak i biologicznej . filtr kupowałam z wkładami , dokupiłem jaszcze 2 litry do jbl

filtry pracują 2 lata parametry wody są ok. Ceramika do filtracji biologicznej musi mieć jak największą porowatość i na to zwracaj uwagę przy wyborze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje ceramikę eheima do filtracj mechanicznej jak i biologicznej .

I w tym cała ironia, że jeśli autor tematu użyłby samej "oryginalnej" ceramiki Eheima żeby zasypać cały filtr wydałby pewnie ponad 200zł. Nie zauważyłby jednak różnicy jeśli filtr wypełniłby keramzytem za 5zł... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atreyu - możesz szerzej? proponujesz 3 wkłady zasypać keramzytem, 1 biobalami? czy może fifty-fifty?

 

Zostało mi do wyboru oświetlenie podłoże i szkło więc dodatkowe 2 stówki zawsze się przydadzą:) A zbędnie wydane bolą:)

 

Osobiście sporo wyczytałem akurat na innym forum że skoro się zasypuje keramzytem to trzeba było kupić mniejszy filtr i zasypać ceramiką i wyszłoby taniej a tyle samo powierzchni dla bakterii, jednak opuściłem te forum w powodów o których już kiedyś pisałem - mało kto tam się znał tak jak tutaj:)

 

a ten keramzyt musi być jakiś specjalny akwarystyczny? mi to keramzyt się raczej z pustakami kojarzy z racji fachu:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie ze względów finansowych w kuble użyłem przede wszystkim keramzytu, ale jak masz większy fundusz to możesz pomieszać te wkłady biologiczne.

Ja pewnie dałbym dla zróżnicowania 2x keramzyt, 1x biobale, 1x ceramika [niekoniecznie ta najdroższa]. ;)

a ten keramzyt musi być jakiś specjalny akwarystyczny? mi to keramzyt się raczej z pustakami kojarzy z racji fachu:P

Ogrodniczy. Im drobniejszy, tym lepszy. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i JAK ZWYKLE wybieram opcję którą proponuje Atreyu:)

 

Wielkie dzięki Wszystkim za pomoc. Temat filtra zamknięty:)

 

PS;P

Czekam też na pomoc w sprawie podłoża i oświetlenia w innych wątkach:P

 

edit:

 

a gdyby się okazało że filtr będzie pracować w 450 litrów - czy też wystarczy keramzyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To ja znowu namieszam :D

 

Ceramiki dzielimy na mechaniczne i biologiczne. Jedna ma powierzchnię chropowatą, druga gładką :D . Każda z nich ma inne zastosowanie. Acha, w sklepie mało kiedy jest napisane czy to tak czy inna :D. Ot taka mała ciekawostka ;)

 

 

edit:

 

Ooo... a jednak juz jest podpisane :shock:

 

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&b ... 14e5fb5152

 

oraz

 

http://www.google.pl/#hl=pl&biw=1440&bi ... 14e5fb5152

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W mechanicznej daje się ją na sam dół. Sluży ona bardziej jako równomierne rozprowadzenie wody po całej powierzchni filtra, niz do samej filtracji. Żeby ceramika coś zatrzymała to musiałby zostać zassany przez filtr chyba anubias z kokosem.

Chyba w tetrze miałem dwa rodzaje ceramiki, tak w tetrze 1200. Ale to dlatego, że w sklepach brałem co mieli. potrzebowałem jej na "już". Kupiłem wtedy całą ceramikę jaka była w mojej wiosce :D .

 

Nawet nie patrzyłem się na firmy itp.

 

Stara zasada głosi: ceramika jak popęka to jest do wymiany. Wiele osób ma ją w filtrach, naprawdę róznych producentów. Jakoś specjalnie nie zauważyłem aby jakaś firma miała zdecydowanie lepsze "rureczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na użycie reaktora CO2 będę zmuszony skierować deszczownię w dół na tylną ściankę akwarium. Wnioskuję więc że nie będzie ruchu tafli wody, jak można rozwiązać ten problem bez konieczności zakupu kolejnego filtra?

 

i jeszcze pytanko: Czy nadaje się to jako 1 z wkładów filtra? http://allegro.pl/bactobale-1l-biobale- ... 75797.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...