Skocz do zawartości

Moje pierwsze akwarium...


Uuups_xD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem początkującą akwarystką. Mam akwarium 60 l a moja obsada rybek wygląda nastepująco:

- Bystrzyk Pereza x 2 ( niebieski i różowy)

- tetra czarna x2

- tetra czerwona x2

- pielegniczka ramireza x 2

- barwniak thomasa

- molinezja żaglopłetwa x 2

- bocja niebieska

- glonojad

 

mam na stanie jeszczę tęczankę, jednakże po dzisiejszym wybryku się jej pozbywam, prawdopodobnie odgryzła mojemu kirysowi ogon i biedaczek nie wytrzymał. Tylko ona z wszystkich ryb wydaje się dość natarczywa, goni inne i tak jakby je podgryza. Byłam w zoologicznym i wszystko wskazuje na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem początkującą akwarystką. Mam akwarium 60 l a moja obsada rybek wygląda nastepująco:

- Bystrzyk Pereza x 2 ( niebieski i różowy)

- tetra czarna x2

- tetra czerwona x2

- pielegniczka ramireza x 2

- barwniak thomasa

- molinezja żaglopłetwa x 2

- bocja niebieska

- glonojad

 

mam na stanie jeszczę tęczankę, jednakże po dzisiejszym wybryku się jej pozbywam, prawdopodobnie odgryzła mojemu kirysowi ogon i biedaczek nie wytrzymał. Tylko ona z wszystkich ryb wydaje się dość natarczywa, goni inne i tak jakby je podgryza. Byłam w zoologicznym i wszystko wskazuje na nią.

A więcej to się nie dało upchać? Nie dziw się że ryby w takim składzie wariują. Tetry to ryba stadna!! Co to za pomysł, żeby kupować po dwie sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w zoologicznym i wszystko wskazuje na nią.

Nigdy, ale to nigdy, nie słuchaj porad sprzedawcy zoologicznego ;) nawet jeśli się zna, to i tak nazmyśla, bylebyś tylko coś kupiła/odsprzedała itp.

 

Co do obsady - bałagan. Na Twoim miejscu kupiłabym 15 neonków i jeszcze parę drobnych rybek, jak chociażby gupiki pawie oczko, albo gupiki Endlera.

 

Nigdy nie kupuj pierwszego akwa takiego, jaki myślisz, że jest wystarczająco duży ;) Ja tak zrobiłam i teraz żałuję ;) Minimum to 100 l (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem początkującą akwarystką. Mam akwarium 60 l a moja obsada rybek wygląda nastepująco:

- Bystrzyk Pereza x 2 ( niebieski i różowy)

- tetra czarna x2

- tetra czerwona x2

- pielegniczka ramireza x 2

- barwniak thomasa

- molinezja żaglopłetwa x 2

- bocja niebieska

- glonojad

 

mam na stanie jeszczę tęczankę, jednakże po dzisiejszym wybryku się jej pozbywam, prawdopodobnie odgryzła mojemu kirysowi ogon i biedaczek nie wytrzymał. Tylko ona z wszystkich ryb wydaje się dość natarczywa, goni inne i tak jakby je podgryza. Byłam w zoologicznym i wszystko wskazuje na nią.

 

Wina jest po dwóch stronach:

- naiwność i niewiedza kupującego który pokazuje paluszkiem rybki które mu się podobają nie myśląc o ich wymaganiach - ale za własne błędy trzeba zapłacić.

- po stronie sprzedawcy który ładuje wszystko co naiwny kupujący chce - "biznes is biznes" - klient wróci niebawem bo mu rybki padną.

 

Co możesz zrobić:

- kupić dużo większe akwarium - zwiększyć ilość rybek

- zmień całkowicie obsadę bo jest tragicznie dobrana. Idź do sklepu gdzie kopiłaś rybki i zapytaj się czy Ci je wymienią na inne. Listę sobie zrobisz w diale o obsadach i będzie super. Nic się nie będzie gryzło i wszystko będzie cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Husky to też zwierzę stadne, a nie znam nikogo kto trzyma ich w domu 10.

 

Jak ryby nie zdychają, znaczy że wszystko gra.

Te Twoje rady... weź skończ się wypowiadać jak nie masz o niczym pojęcia. Człowiek to też zwierzę stadne, zamknę Cię w zoo, będziesz mieszkał ze zwierzętami. Jak nie umrzesz to znaczy, że możesz tam zostać do końca życia. Co z tego, że ryby nie zdychają?? Męczą się i są nieszczęśliwe, rozumiesz to???

 

Spam czyli:

- pisane tylko po to by nabić sobie licznik.

- pisane bez większego sensu.

 

4.1. Wszelkie konflikty zaistniałe pomiędzy użytkownikami forum należy rozwiązywać wyłącznie przez kontakt PW. Forum, nie jest miejscem do awantur.

 

upomnienie .ecikgfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Twoje rady... weź skończ się wypowiadać jak nie masz o niczym pojęcia.

To nie ja nabiłem 200 postów z głupimi pytaniami, czyli to jednak nie ja nie mam o niczym pojęcia 8-)

 

Męczą się i są nieszczęśliwe, rozumiesz to???

Akwarium ma cieszyć oko właściciela.

Nie wszyscy rozmawiamy z rybkami, ale skoro twoje twierdzą, że są nieszczęśliwe to pewnie coś w tym jest :lol:

 

Proszę moderatora o interwencję, użytkowniczka wciąż spamuje w każdym temacie, a teraz posuwa się do agresywnych ataków na współdyskutantów, nie popierając swoich teorii żadnymi faktami, a jedynie tym co sobie ubzdurała.

To nie nasza-klasa czy facebook, że się pisze co popadnie, gdzie popadnie, ale sądząc z awatarów niektórzy się pogubili.

 

Założycielka tematu pyta o to która rybka może być agresywna, a odpisujecie jej bezsensownym spamem i nie na temat od pierwszego postu.

 

 

 

Jak nie umiecie pisać merytorycznie i na temat to idźcie sobie na czat na jakiś portal o solarium, tam ponabijać posty.

 

 

4.1. Wszelkie konflikty zaistniałe pomiędzy użytkownikami forum należy rozwiązywać wyłącznie przez kontakt PW. Forum, nie jest miejscem do awantur.Takie posty jest opcja raportuj i jeżeli jest coś nie tak powinieneś jej użyć .

 

ecikgfcf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Twoje rady... weź skończ się wypowiadać jak nie masz o niczym pojęcia.

To nie ja nabiłem 200 postów z głupimi pytaniami, czyli to jednak nie ja nie mam o niczym pojęcia 8-)

 

Męczą się i są nieszczęśliwe, rozumiesz to???

Akwarium ma cieszyć oko właściciela.

Nie wszyscy rozmawiamy z rybkami, ale skoro twoje twierdzą, że są nieszczęsliwe to pewnie coś w tym jest :lol:

 

Proszę moderatora o interwencję, użytkowniczka wciąż spamuje w każdym temacie, a teraz posuwa się do agresywnych ataków na współdyskutantów, nie popierając swoich teorii żadnymi faktami, a jedynie tym co sobie ubzdurała.

To nie nasza-klasa czy facebook, że się pisze co popadnie, gdzie popadnie, ale sądząc z awatarów niektórzy się pogubili.

 

Założycielka tematu pyta o to która rybka może być agresywna, a odpisujecie jej bezsensownym spamem i nie na temat od pierwszego postu.

 

Jak nie umiecie pisać merytorycznie i na temat to idźcie sobie na czat na jakiś portal o solarium, tam ponabijać posty.

Wiesz, nie będę z tobą dyskutować, bo masz zaburzenia emocjonalne i za bardzo panikujesz, skoro to dla ciebie był agresywny atak, biznesmenie :D:D

Twoje teorie za to są poparte faktami wyssanymi z palucha. Raczej nie bez przyczyny przy charakterystyce danego gatunku, napisane jest z wyraźnym akcentem na to, że jakaś ryba jest ławicowa i należy ją trzymać w grupie!!!! A nie jednego osobnika, bo masz takie widzimisię.

Nie pozdrawiam i żegnam!

 

 

4.1. Wszelkie konflikty zaistniałe pomiędzy użytkownikami forum należy rozwiązywać wyłącznie przez kontakt PW. Forum, nie jest miejscem do awantur.

 

OSTRZEŻENIE ecikgfcf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie będę z tobą dyskutować, bo masz zaburzenia emocjonalne

 

Tobie lampy na solarce spowodowały zaburzenia intelektualne.

 

Raczej nie bez przyczyny przy charakterystyce danego gatunku, napisane jest z wyraźnym akcentem na to, że jakaś ryba jest ławicowa i należy ją trzymać w grupie!!!!

 

No tak, to samo pisze o psach, papugach i lwach.

 

A nie jednego osobnika, bo masz takie widzimisię.

 

Jedna rybka nie zdechnie automatycznie tylko dlatego, że jest ławicowa.

 

Nie pozdrawiam i żegnam!

Ja za to proszę o przekazanie pozdrowień Joli Rutowicz i Frytce.

 

 

 

4.1. Wszelkie konflikty zaistniałe pomiędzy użytkownikami forum należy rozwiązywać wyłącznie przez kontakt PW. Forum, nie jest miejscem do awantur.

 

OSTRZEŻENIE ecikgfcf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ryby nie zdychają, znaczy że wszystko gra.

Akwarium ma cieszyć oko właściciela.

Nie wszyscy rozmawiamy z rybkami, ale skoro twoje twierdzą, że są nieszczęsliwe to pewnie coś w tym jest :lol:

 

Gdyby takie rzeczy pisał ktoś kto dopiero co założył swoje pierwsze w życiu akwarium jeszcze bym to zrozumiał... ale "bez jaj". Ryba żyje = ma się świetnie? Już nie będę tego nawet komentował, tłumaczyłem to setki razy, szkoda klawiatury. To samo tyczy się zachowań ryb stadnych trzymanych po 2 sztuki. Porównywanie tu ryb do ssaków i ptaków...bardzo nietrafione.

 

Uszkodzenie płetw mogło nie wynikać tylko z fizycznego uszkodzenia, ale i być objawem chorobowym. A w przerybionym akwarium, gdzie ryby nie są trzymane w warunkach jakie powinny łatwiej o takie rzeczy.

Zresztą jeśli autorka ma problemy z agresywnością ryb [wynikającą też ze źle dobranej obsady], to czemu nie można przy okazji doradzić jakie rybki oddać/zamienić żeby obsada była lepsza?

 

PS:

a teraz posuwa się do agresywnych ataków na współdyskutantów, nie popierając swoich teorii żadnymi faktami, a jedynie tym co sobie ubzdurała.

A teraz poczytaj swoje posty raz jeszcze, na spokojnie... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz, nie będę z tobą dyskutować, bo masz zaburzenia emocjonalne

 

Tobie lampy na solarce spowodowały zaburzenia intelektualne.

 

Gdybym miała zaburzenia intelektualne, to nie skończyłabym Uniwersytetu.

Jestem bardzo ciekawa po czym wnosisz, że korzystam z solarium? Skoro twoja siostra wygląda jak skwarka, nie znaczy, że każda kobieta musi być bywalczynią w/w salonów :) Nie mierz każdego własną miarką.

 

Ja za to proszę o przekazanie pozdrowień Joli Rutowicz i Frytce.

Nie mam pojęcia kim są wspomniane przez ciebie osoby, ani o kim mówisz, ale skoro je znasz z imienia i nazwiska to sam je pozdrów jak już wrócisz z podboju Irlandii, biznesmenie :) :) A teraz wracaj do pracy i ,,podaj cegłę'' :lol:

 

No tak, to samo pisze o psach, papugach i lwach.

To pozostawię bez komentarza :)

 

Głupich nie sieją a zwierzęta cierpią po cichu.

 

I POWTÓRKA Z ROZRYWKI ZROBILIŚCIE SOBIE Z CZYJEGOŚ TEMATU POLE WALKI I SPRZECZKI W STYLU DZIECI SZKOŁY PODSTAWOWEJ KLASY II NASTĘPNE WASZE TAKIE POSTY ZAKOŃCZA SIĘ ODPOCZYNKIEM 14 DNIOWYM .ecikgfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...