Skocz do zawartości

jakie rybki jeszcze moge dodac ?


emsikolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

akwarium 72l ( 60*35*40)

filtr 600l/h

swiatlo 15W

grzalka 100w

 

temperatura wody to okolo 25 st

obsada:

- 2 pielegniczki ramireza

- 5 krewetek red chery

- 6 gupikow ( 2 samce i 4 samiczki)

- 8 neon innesa

- 4 kiryski sterby

 

posiadam kilka sztuk narybku gupika ale jak podrosna to oddam te starsze co sa obecnie aby caly czas kontrolowac ich stan ( max 8 sztuk )stan nadwyzek bede oddawal do zoologicznego

 

no i teraz zastanawiam sie jaka wieksza rybke moge dolaczyc to mojej obsady ??

na tej rybce zakoncze kompletowanie mojego akwa tylko prosze o doradzenie bo obecnej obsady nie chce zwiekszac ani zmniejszac jesli chodzi o liczbe sztuk

i teraz pytanie czy wlasciwy bedzie :

 

- pretnik karlowaty badz trojbarwny ( myslalem o 1 samcu poniewaz samiczki sa slabo ubarwione ale czy wszystkie? )

-

a moze lepszy bedzie jeden bojownik jesli tak to samiec czy samica bedzie lepsza ??

 

 

- a moze zamiast tego dodam 6 sztuk danio pregowane ? badz parke molinezji ??

 

z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prętnik lub bojownik mogą mieć konflikt z ramirezami bądź bojownik kontra gupiki, wszystko zależy od ich charakteru.Ciężko upchnąć tu jeszcze cokolwiek z twoich propozycji. Moja propozycja to ok 6 otosków jako recepta na glony,jednakże nie są to duże ryby więc nie spełniają twoich kryteriów. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niee otoski mi sie nie podobaja w sumie glony sa niewidoczne jak narazie

ale dziekuje za odpowiedz tak myslalem ze moga byc spiecia miedzy rybkami

 

najbezpiecziej chyba bedzie polaczenie z 1 pretnikiem ? tlyko pytanie czy nie bedzie sie meczyl sam jeden?

 

a np molinezje nie beda dokuczac innym rybkom????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsada:

- 2 pielegniczki ramireza

- 5 krewetek red chery

- 6 gupikow ( 2 samce i 4 samiczki)

- 8 neon innesa

- 4 kiryski sterby

Obsada jest nie najlepsza.

Jeśli to parka ramirezek ok

krewetki ok (chociaż mogą być zjedzone)

gupiki albo neony na dwie te ryby za małe akwarium ewentualnie 10 innesa + 3 samce gupika

kiryski sterby się nie nadaję za małe masz na niego akwarium. Wybierz między pigmej a panda i jest to ryba stadna minimum 6szt.

Zrób porządek z obecną obsadą później zapytaj czy coś jeszcze można. Na chwilę obecną NIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem drugie akwa 54 l i tam będe trzymał same gupiki

 

a w tym pierwszym akwa ( 72 l ) obsada wygląda teraz następująco :

 

- 5 x krewetka red chery

- 2 x parka ramirezek

- 10 x neon innesa

- 4 x kirysek sterby

- 4 x samiec gupika

 

z obecnej obsady nie chciałbym już zmniejszać czy zwiększać liczbę sztuk bo myślę że jest odpowiednia , chciałbym natomiast dołożyć jeszcze jakiś gatunek tylko z niżej wymienionych rybek

i zastanawiam się nad :

 

- parka molinezji black polly a moze lepszy harem 1+2 ?

- 1 sztuka bojownika , lepszy bedzie samiec czy samica ?

- prętnikiem karłowatym ale tylko 1 samcem bo samice są słabo ubarwione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kirysków to się zgodzę że najbardziej optymalne będzie 6 sztuk lub więcej no ale 4 sztuki tragedii też nie będzie nie przesadzajmy ludzie trzymają mniejszą ilość nie popieram tego oczywiście ale myślę że 4 sztuki też się będą dobrze chować

ale do pojemności to się nie zgodzę przed zakupem dużo czytałem na necie o wymaganiach sterby które rosną do 6 cm i właśnie zarówno kiryski jak i molinezje dokładnie black polly (bo półksiężycowe od 120 l ) wymagają litrażu co najmniej 72 l a właśnie takie mam

 

z danio już całkowicie zrezygnowałem ponieważ woli mniejsza temperature a do tego już mam neonki wiec jeden gatunek ławicowych wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro czytasz i wiesz lepiej to po co jeszcze pytasz ?. Odpowiedziałem Ci co powinieneś wymienić w akwarium ale skoro wiesz lepiej (nawet wiesz, że 4 kiryski czują się dobrze, pewnie Ci powiedziały). To pozostaje mi życzyć tylko powodzenia i mieć nadzieje, że nie będą się męczyły ryby u Ciebie za bardzo :).

Edit. kliknij w obrazek w moim podpisie to sam się przekonasz co mam w akwarium ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem niestety najlepiej, dlatego zapytałem gdybym wiedział to bym nie pytał :)

ale np czy jest duża różnica miedzy 6 sztukami a 4-rema ? na tyle żebym musiał rezygnowac z kirysków czy zamieniać na inny rodzaj

 

 

oglądałem twój link i musze powiedzieć że akwarium masz bardzo piękne szczególnie roslinność

chociaż jakbyśmy patrzyli na minimalne wymagania to do obsady też można sie przyczepić ponieważ 80 szt galaxy spowoduje ze mozesz przerybisz akwa zwłaszcza ze masz nieokresloną liczbe krewetek a jeśli chodzi o wymagania tej rybki to najlepiej sie czują w akwarium jednogatunkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ktoś mądry kiedyś napisał, że minimalna liczba ryb stadnych to 6szt. To chyba nie chodziło mu, że jak ktoś będzie miał mniejsze akwarium, to może zmniejszyć ilość do 4 czy jakąkolwiek mniejszą od 6szt. Dlatego napisałem żebyś wymienił na pandy lub pigmeje. Reszta obsady jest ok (o ile ramirezki to parka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddalem kiryski i teraz

obsada wygląda następująco :

 

- 5 x krewetka red chery

- 2 x parka ramirezek (wczoraj zlozyla ikre)

- 10 x neon innesa

- 3 x samiec gupika

 

a za tydzien chce dokupic cos z tych rybek :

 

- parka molinezji black polly

lub prętnik karłowaty ale tylko 1 samca bo samice są słabo ubarwione

 

a moze polecicie jakas 1-dna wieksza rybe powyzej 6 cm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddalem kiryski i teraz

obsada wygląda następująco :

 

- 5 x krewetka red chery

- 2 x parka ramirezek (wczoraj zlozyla ikre)

- 10 x neon innesa

- 3 x samiec gupika

 

a za tydzien chce dokupic cos z tych rybek :

 

- parka molinezji black polly

lub prętnik karłowaty ale tylko 1 samca bo samice są słabo ubarwione

 

a moze polecicie jakas 1-dna wieksza rybe powyzej 6 cm ??

To może daj samca bojownika? są różne piękne barwy i na pewno by ładnie się prezentował jakiś okaz u Ciebie w akwarium :). Na molinezje akwarium za krótkie, a na harem prętników za dużo już rybek, co do trzymania samego samca to się nie wypowiem bo nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z bojownikiem raczej nie będe ryzykował chociaz bardzo bym chciał go w akwarium ale dużo zalezy od charakteru rybki

natomiast chciałbym dac 1 samca prętnika karłowatego tylko właśnie nie wiem czy sam może być ??, bo raczej powinno sie trzymać jego harem

no ale bojowniki też sie trzyma same bądz harem może podobnie będzie z prętnikiem jak sadzicie??? ktos tak już próbował??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...