Skocz do zawartości

Moje Akwarium.Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Potrzebuje pomocy. Mam akwarium już od kilkunastu lat. Nigdy nie miałem z nim większych problemów aż do teraz.

Parametry mojego akwarium:

pojemność ok.85 litrów

oświetlenie AQUA-GLO (18*/46cm) 15W T8 (oświetlenie chodzi ok.12-14h)

grzałka COMFORT ZONE (AQn 150)

podłoże kamieniste z piaskiem

Ryby:

*dwa skalary

*trzy gurami

*dwa mieczyki

*molinezja

Używam nawozów firmy "Tropical".

Ponadto stosuję:

kulki gliniano-torfowe kupiłem je z allegro oto link:http://allegro.pl/nawoz-kulki-gliniano-torfowe-45-szt-gratis-tanio-i1445014965.html

Poniżej dołączam zdjęcia moich roślin i akwarium. Proszę o Pomoc. Mile widziane rady. Pozdrawiam.

 

mandy29: Po pierwsze: Zarząd forum zastrzega sobie wyłączne prawo do używania czerwonej czcionki.

Po drugie: Grafika wklejana do tematu nie może być większa niż w rozdzielczości 800x600 pikseli.

Po trzecie: Nie ten dział. Przenoszę do działu "Roślinki i ich pielęgnacja"

post-8440-13685162392134_thumb.jpg

post-8440-13685162392661_thumb.jpg

post-8440-13685162393159_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowo posadzone rośliny szybko zaczynają gnić.System korzeniowy jest nie naruszony,ale liście i łodygi wyglądają tak jak na załączonych zdjęciach.Liście stają się blado zielone,nie mają tak żywego koloru jak kupione w sklepie.Po pewnym czasie liście stają się całkowicie bezbarwne (widać nery liścia).

Posadzone rośliny nie rosną,karłowacieją.

Liście posiadają dziwny osad,który pod palcami schodzi.Osad jest koloru czarnego,brunatnego.

o jakie parametry pytasz??

post-8440-13685162395146_thumb.jpg

post-8440-1368516239564_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie stosuje CO2 w moim akwarium.

Można powiedzieć że jedynym tlenem jaki w nim jest jest napowietrzacz wraz z filtrem :lol: poza tym nie stosuje niczego innego.Czy to jest główna przyczyna moich problemów w akwarium?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wtedy obumierają. Mogę podać ci najprostszą budowę na parę dni do puki nie zakupisz butli itp. Zwykły słoik robisz w nim mieszankę drożdży i woda i dodajesz cukru, one wtedy fermentują i powstaje gaz co2 . w wieczku robisz dziurę i wkładasz wężyk a potem do akwarium tak żeby był szczelny i nic z niego się nie wydostawało. Po kilku minutach powinny wydostawać się bąbelki jeśli nie sprawdź szczelność. Pamiętaj droździe w ciepłym miejscu na przykład na grzejniku fermentują lepiej więc staraj się je jakoś podgrzewać. A dozowanie taką aparaturą to jakieś 3 godziny przez 2 dni i dopiero około tygodnia zobacz czy są zmiany jeśli nie to spróbuj jeszcze raz. Za wysoka dawka co2 to zaczerwienienia u ryb na pletwach i w okolicach oskrzeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesz co zmniejsz dawkowanie bo może być za duże, półtorej do dwóch godzin przez 2 dni. Żelazo to najmniej prawdopodobne przez parę lat to akwarium nie miało co2. Mogło się wytrącić a żelazo nie zawsze.

W sumie racja... Najlepiej gdybyś zrobił testy, wtedy mógłbyś zacząć coś działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś w ogóle zauważył jakie autor tematu ma oświetlenie?

15W na 85l czyli 0,17 W/l. A tu już bimbrownie (i to jeszcze ze słoika - jak trzaśnie to lepiej, żeby nikogo nie było w pobliżu) i nawożenie mu polecacie. Zresztą kolega napisał, że stosuje kulki gliniano-torfowe. Może trzeba zacząć od rozbudowy oświetlenia? Potem testy. Nawożenie i bimbrownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś w ogóle zauważył jakie autor tematu ma oświetlenie?

15W na 85l czyli 0,17 W/l. A tu już bimbrownie (i to jeszcze ze słoika - jak trzaśnie to lepiej, żeby nikogo nie było w pobliżu) i nawożenie mu polecacie. Zresztą kolega napisał, że stosuje kulki gliniano-torfowe. Może trzeba zacząć od rozbudowy oświetlenia? Potem testy. Nawożenie i bimbrownia.

Faktycznie nikt się nie zaineteresował :D Chłopie czym prędzej dodaj oświetlenie i dalej j/w ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i koleżanko :) jaka moc świetlówki powinna być przy takich gabarytach akwarium??

 

Edit:

Jeśli już jesteśmy przy temacie nawożenia itd. to co myślicie o kulkach gliniano-torfowych i tej symfoni złota/srebra nie pamiętam dokładnie nazwy?? :)

 

mandy29: Używaj opcji edytuj, a nie pisz post pod postem i nie używaj czerwonego koloru. Jeszcze raz i będę zmuszona dać ci ostrzeżenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...