Skocz do zawartości

Moja Molinezja - HELP!


MiLena
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam molinezje perłową.Kupiłam ją dosłownie godzine temu w dobrym sklepie akwarystycznym.Gdy przyszłam do domu wpuściłam ja z innymi rybami do akwarium (25 L) i zauważyłam że ma na sobie pojedyńcze,małe czarne kropki.Niestety nie mogę wstawić zdjęcia bo zepsuł mi się aparat.Czy to jakaś chorob?Pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja molinezja w sklepie była takjakby kremowa a teraz jest pomarańczowa i gdzie niegdzie ma czarne kropki,szcególnie na ogonie.A może to zależy od otoczenia?

 

A co do neonka on był o wiele większy od reszty ryb więc może umarł ze starości?

 

PS Molinezja ma duży brzuch,zresztą na fotce widać.Możliwe że jest w ciąży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie że w niedalekiej przyszłości powinieneś wymienić akwarium na większe a te małe przeznaczyć na kotnik dla ryb ja sam posiadam akwen o pojemności 250l i niedługo zmieniam na większy przymierzam się na 400l bo prawda jest taka że im większe akwarium tym lepiej, ryby posiadają więcej przestrzeni życiowej i lepiej się w nim czuję to taka moja dobra rada dla ciebie przemyśl to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej.Hmm...czarna molinezja wczoraj cały dzień pływała pod górą (na górze przy końcu wody).A jak ją znalazłam nieżywą leżała na dnie i wokół skrzeli miałą białe co mnie zdziwiło bo wcześniej tego nie miała tylko jak padła.Nie miała żadnych kropek,nic.Teraz obydwa gupiki pływają pod górą i boje się że mi też zdechną.Ale na razie żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a patrzyłaś może jaki masz poziom azotanów w akwarium to może być przyczyną i napisz mi jak wygląda woda jaki filtr powietrza i czy jest włączony całą dobę w jaki wpuszczałaś rybki i ile czasu woda odstała zanim je wpuściłaś i czy używasz jakiś srodków chemicznych jakie rośkliny jaka temperatura wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.a patrzyłaś może jaki masz poziom azotanów w akwarium to może być przyczyną - nie nie patrzałam

2.jak wygląda woda - aktualnie troche mętna

3.jaki filtr powietrza i czy jest włączony całą dobę - 24 h/dobe działa,napowietrza i jest to AQAEL filtr turbinowy typu FAN-1

4.w jaki wpuszczałaś rybki - włożyłam worek do wody,otworzyłam i czekałam aż rybki same wypłyną

5.ile czasu woda odstała zanim je wpuściłaś - tydzień i codziennie dodawałam preparat antychlorowy

6.czy używasz jakiś srodków chemicznych - nie

7.rośliny - od koleżanki,trawy i inne a ona nie miała żadnych chorób akwarium i ma akwarium 250 L od 1,5 roku

8.jaka temperatura wody - 25 stopni C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że przesadziłaś z anty chlorem i ta woda mnie niepokoi zrób tak przegotuj 25 l wody i odstaw na 1 dzień jutro wieczorem wymień całą wodę i powoli wpuszczaj ryby najlepiej jak zrobisz tak woreczek napełnij wodą z akwarium wpuść tam ryby i jak wodę z akwarium podmienisz to zawiązany woreczek włuż na 10 - 15 min do wody. Po upływie tego czasu rozwiąrz worek i pozwól rybom spokojnie wypłynąć staraj się aby ryby jak najmiej się stresowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej nie wymieniaj całej wody na przegotowaną dlatego że rybki mogą nie wytrzymać zmiany aż tak radykalnych zmian parametrów wody (listki skrzelowe na 100% spuchną i ograniczą oddychanie ) wymień z 1/2 akwa i po tygodniu jeszcze raz 1/2 i będzie oki wymiana wody na przegotowaną to stosuje sie w tedy gdy niema innych możliwości dodaje się sól

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi się wydaje że ona przesadziła z antychlorem i dlatego zasugerowałem jej wymianę całej wody w akwarium ten środek stosuje sie tylko raz a nie przez cały tydzień ja nie używam tych środków tylko czekam aż woda odstoi około tygodnia i wtedy wpuszczam ryby do zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...