Skocz do zawartości

[329L] Pielęgnice Szmaragdowe


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stolik - dużo roboty, koszta... 36zł za zawiasy, ale dojdzie jeszcze okleina i szyny na półce, więc liczę, że bedzie z 150-200zł

Akwarium, nie pamiętam, ale nie więcej jak 300zł

 

Filtr miałem, a oświetlenie kupione od Mei przy okazji wystawiania się na Zoo Botanice (bez skojarzeń zboczeńce!)

 

Nauczyłem się, że nie warto przepłacać za coś, co można mieć za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolik - dużo roboty, koszta... 36zł za zawiasy, ale dojdzie jeszcze okleina i szyny na półce, więc liczę, że bedzie z 150-200zł

Akwarium, nie pamiętam, ale nie więcej jak 300zł

 

Filtr miałem, a oświetlenie kupione od znajomej za korzeń (bez skojarzeń zboczeńce!)

 

Nauczyłem się, że nie warto przepłacać za coś, co można mieć za darmo.

no nieźle. Ja myślałem o sklejeniu akwarium samemu. Nie wiecie czasem ile kosztowałby silikon aby skleić 54L?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A! A propo klejenia!

Baniak jeszcze kosztował mnie szybę (szklarz chciał za nią dokładnie 0zł) i silikon (giełda -5zł). Mam już wklejone wzmocnienie za bezcen i teraz sypiam spokojnie.

 

Jestem młody, nie mam pracy stałej, a dużą ilość baniaków - najlepiej jest kombinować i kombinować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon to grosze. Tubka na bank wystarczy, czyli od 5zł do 20zł w zależności gdzie i jaki.

 

Da się tanio coś sklecić. Akwa 200l z pokrywą i fajną szafką (jest jeszcze z tyłu szafki metka z ceną 529zł) sprzedałem za 300zł.

hmm... tubka za grosze brzmi zachęcająco. A ile mililitrów tego silikonu jest w tej twojej "tubce" bo określenie tubka może sięgać od 8 ml do 300 więc wiesz...

A szyby to normalnie ile kosztują? takie do 54L ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo kleiłem 200l (bez dwóch krawędzi przy dnie i bez jednej pionowej) z takiej tuby w pistolet. Nie zużyłem nawet połowy. Kosztowała kilkanaście złotych - specjalistyczny silikon akwarystyczny. Kleiłem kiedyś też kotnik zwykłym silikonem uniwersalnym (te do łazienek często mają grzybobójczą chemię) a taki to idzie poniżej 5zł za taką tubę kupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki co do silikonu. a tak w ogóle, napisałeś że jeszcze mieszkasz z rodzicami, nie mają pretensji takich jak u mnie typu :

koszty prądu (ja mam jedno akwarium ty : 5 :zamieszany: )

Do tego bardzo podoba mi się to akwarium, marzę o takim :P Będą jeszcze aktualizacje? 9 chyba zajrzę na pozostałe akwaria :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płace prąd (tyle ile zużywają moje baniaczki), więc nie mają o co się czepiać.

 

Zajrzyj do innych tematów i tam też coś napisz ;)

Oczywiście że zajrzę.

Ciekawe czy się zgodzą na 2 akwa :zamieszany:

U mnie tam jest tak że lepiej podejmować decyzje bez pytania się, bo z 1 akwa powiedziałem że planuje, odradzali mi ale nie powiedzieli prosto w oczy abym nie kupił. Gdy już zamówiłem na allegro ( to 1 akwa)to przestali i już nie maja nic do powiedzenia :P

Tak samo trzeba zrobić z 2 akwa :P

moja kasa = robię co chcę ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...