Skocz do zawartości

[329L] Pielęgnice Szmaragdowe


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne,aż dech zapiera,ale przydała by się jakaś roślina pływająca ;P

Do BW? :zamieszany:

To nie jest BW :)

 

Rośliny plywające są, ale dodam ich gdy dam jakieś oświetlenie którego aktualnie nie ma.

jak nie jest jak jest, nie wmawiaj mi tu ze to holenderskie albo wielogatunkowe..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale BW to nie tylko wystrój, ale też ryby, rośliny, parametry itd.

Więc najpierw sie zastanów, a potem pisz. ;)

Amen.

 

Zbiornik jest odzwierciedleniem Amazonki, ale jest to bardzo uogólniony termin, gdyż poszczególne biotopy (BW, WW i CW) różnią się parametrami, wystrojem oraz flora jak i fauną.

 

W moim zbiorniku z ryb naturalnie występujących w czarnych wodach bedzie chyba tylko Panaque L190 i Platydorasy, chociaż i tego nie jestem pewien. Pielęgnice szmaragdowe i gibbicepsy występują bodajże w WW/ CW.

 

Zbiornik bedzie zaaranżowany w taki sposób, by roślinność z hydroponiki zanurzała się w zbiorniku tworząc efekt pięknej zieleni na tle ciemnego i mrocznego akwa; w ten sposób chce stworzyć zbiornik idealny dla wszystkich gatunków ryb w tym zbiorniku nie tylko pod względem parametrów, a i wystroju.

 

Jedyne czarne wody które posiadam, to mój 52,5L zbiornik z Apistogramma gibbiceps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale BW to nie tylko wystrój, ale też ryby, rośliny, parametry itd.

Więc najpierw sie zastanów, a potem pisz. ;)

Amen.

 

Zbiornik jest odzwierciedleniem Amazonki, ale jest to bardzo uogólniony termin, gdyż poszczególne biotopy (BW, WW i CW) różnią się parametrami, wystrojem oraz flora jak i fauną.

 

W moim zbiorniku z ryb naturalnie występujących w czarnych wodach bedzie chyba tylko Panaque L190 i Platydorasy, chociaż i tego nie jestem pewien. Pielęgnice szmaragdowe i gibbicepsy występują bodajże w WW/ CW.

 

Zbiornik bedzie zaaranżowany w taki sposób, by roślinność z hydroponiki zanurzała się w zbiorniku tworząc efekt pięknej zieleni na tle ciemnego i mrocznego akwa; w ten sposób chce stworzyć zbiornik idealny dla wszystkich gatunków ryb w tym zbiorniku nie tylko pod względem parametrów, a i wystroju.

 

Jedyne czarne wody które posiadam, to mój 52,5L zbiornik z Apistogramma gibbiceps.

Każdy kto by spojrzał na to akwarium powiedziałby że to BW i już, bez względu na wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zbiornik sam w sobie sie nie zmienił - noo, może pozatym, że zmieniłem tego beznadziejnego płaskiego piaskowca na fajne, ciemne otoczaki.

 

Obsada trochę się zmieniła, ale jest to tylko wersja tymczasowa!

 

Doszło

 

4 V. synsipllum "blue spotted"

4. A. citrinellum

2+1 Kiryśnik czarnoplamy

 

Pierwsze 2 gatunki to są ryby szwagra i odchowuje mu je do wielkosci ok. 10cm, ale rybom nie dużo brakuje, wiec myśle, że szmaragdy zostaną same w przeciagu miesiaca - dwóch max.

 

Kiryśniki to już sprawa przymusu - zmiana ryb na apisto w 200tce spowodowała, że musze te duże świnie wyprowadzić. Kiryśniki chce sprzedać/ oddać w dobre ręce (Ruki, baniak uczelniany ma miejsce na takie dodatkowe sumiki?)

 

Szafki jeszcze nie dokończyłem (szukam kółek do szuflady), ale za to pokrywa ma już oświetlenie (2x 15W T8) i dodatkową listwe, dzięki której nie widać z przodu nitów i tego, że pokrywa jest w dwóch częściach.

 

W niedziele planuje kupić filtr Aquaela. Nazwy nie pamiętam, ale wiem, że pobiera 11W i ma przepływ 1000L/h - ten filtr bedzie napędzać hydroponike, ale na razie bedzie głównie służyć jako mechanik, bo woda nie jest krystalicznie czysta (Ale i tak składam hołd JBL`owi, e900 ładnie filtruje mimo tego, że jest zdeka za słaby na ten baniaczek).

 

Szmaragdowe zdrowe, samiec goni samice raz na jakiś czas, ale żeby było zdecydowane zainteresowanie rozmnażaniem, to mogę sobie tylko pomarzyć ;/

 

Na zdjęciach widać po prawej stronie szafki wielkie kwadratowe "coś" - to ALUCOBOND, materiał z którego mam zrobioną pokrywę w Tanganice i tym zbiorniku. Teraz na dniach bede kombinować by zrobić pokrywe do moich czarnych wód z A. gibbiceps.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...