Jump to content
Sign in to follow this  
Pley

[329L] Pielęgnice Szmaragdowe

Recommended Posts

W takim razie nie zbIOrnika, tylko zBROJnika...

Zdjęcia tak czy siak wstawiłem, więc ponawiam pytanie, czy jesteś ślepy?

A ja tam mam takie małe pytanko, mianowicie: ile cię kosztowało założenie takiego akwarium? Bo kompletnie nie znam się na cenach w dziale : akwarystyka :zamieszany:

W tej chwili ok. 500zł

Tylko tyle :shock: ? Ja tyle samo za 72 L :o

200 - stolik

200 akwarium w zestawie ze sprzętem ( pokrywa, oświetlenie, filtr)

100 zł - karma, rybki , roślinki ,żwir i inne takie ...

wiec jakim cudem tak mało ? :o

a tak w ogóle to gdzie kupiłeś to akwa?

Stolik - dużo roboty, koszta... 36zł za zawiasy, ale dojdzie jeszcze okleina i szyny na półce, więc liczę, że bedzie z 150-200zł

Akwarium, nie pamiętam, ale nie więcej jak 300zł

Filtr miałem, a oświetlenie kupione od Mei przy okazji wystawiania się na Zoo Botanice (bez skojarzeń zboczeńce!)

Nauczyłem się, że nie warto przepłacać za coś, co można mieć za darmo.

a oświetlenie kupione od znajomej za korzeń (bez skojarzeń zboczeńce!)

My nic nie mówimy. My. ;)

Stolik - dużo roboty, koszta... 36zł za zawiasy, ale dojdzie jeszcze okleina i szyny na półce, więc liczę, że bedzie z 150-200zł

Akwarium, nie pamiętam, ale nie więcej jak 300zł

Filtr miałem, a oświetlenie kupione od znajomej za korzeń (bez skojarzeń zboczeńce!)

Nauczyłem się, że nie warto przepłacać za coś, co można mieć za darmo.

no nieźle. Ja myślałem o sklejeniu akwarium samemu. Nie wiecie czasem ile kosztowałby silikon aby skleić 54L?

Silikon to grosze. Tubka na bank wystarczy, czyli od 5zł do 20zł w zależności gdzie i jaki.

Da się tanio coś sklecić. Akwa 200l z pokrywą i fajną szafką (jest jeszcze z tyłu szafki metka z ceną 529zł) sprzedałem za 300zł.

A! A propo klejenia!

Baniak jeszcze kosztował mnie szybę (szklarz chciał za nią dokładnie 0zł) i silikon (giełda -5zł). Mam już wklejone wzmocnienie za bezcen i teraz sypiam spokojnie.

Jestem młody, nie mam pracy stałej, a dużą ilość baniaków - najlepiej jest kombinować i kombinować ;)

Jakoś bardziej do mnie przemawiała poprzednia odsłona baniaczka. Ale pewnie na żywo wygląda lepiej. Widzę też, że masz "zebrowatego glonojada" :D Całkiem urodziwa bestia, ale i tak wolę twojego gibbusia. Jak on się miewa?

Silikon to grosze. Tubka na bank wystarczy, czyli od 5zł do 20zł w zależności gdzie i jaki.

Da się tanio coś sklecić. Akwa 200l z pokrywą i fajną szafką (jest jeszcze z tyłu szafki metka z ceną 529zł) sprzedałem za 300zł.

hmm... tubka za grosze brzmi zachęcająco. A ile mililitrów tego silikonu jest w tej twojej "tubce" bo określenie tubka może sięgać od 8 ml do 300 więc wiesz...

A szyby to normalnie ile kosztują? takie do 54L ;)

Gibuś super się miewa! wyjada pokarm dla pielęgnic z tafli, więc chyba zapomniał, że jest denną rybką :P

Masz Racje, zbiornik na żywo wygląda o wiele lepiej!

Wiem jak ciężko jest zrobić dobrą fotkę słabo oświetlonego zbiornika, dlatego mogę sobie tylko wyobrazić jak to wygląda na żywo.

Pozdrowienia dla gibbusia, niech rośnie do pół metra :D

Eee, gibusiowi brakuje 10cm do pół metra :P

Częściowo kleiłem 200l (bez dwóch krawędzi przy dnie i bez jednej pionowej) z takiej tuby w pistolet. Nie zużyłem nawet połowy. Kosztowała kilkanaście złotych - specjalistyczny silikon akwarystyczny. Kleiłem kiedyś też kotnik zwykłym silikonem uniwersalnym (te do łazienek często mają grzybobójczą chemię) a taki to idzie poniżej 5zł za taką tubę kupić ;)

Dzięki za wskazówki co do silikonu. a tak w ogóle, napisałeś że jeszcze mieszkasz z rodzicami, nie mają pretensji takich jak u mnie typu :

koszty prądu (ja mam jedno akwarium ty : 5 :zamieszany: )

Do tego bardzo podoba mi się to akwarium, marzę o takim :P Będą jeszcze aktualizacje? 9 chyba zajrzę na pozostałe akwaria :P )

Ja płace prąd (tyle ile zużywają moje baniaczki), więc nie mają o co się czepiać.

Zajrzyj do innych tematów i tam też coś napisz ;)

Ja płace prąd (tyle ile zużywają moje baniaczki), więc nie mają o co się czepiać.

Zajrzyj do innych tematów i tam też coś napisz ;)

Oczywiście że zajrzę.

Ciekawe czy się zgodzą na 2 akwa :zamieszany:

U mnie tam jest tak że lepiej podejmować decyzje bez pytania się, bo z 1 akwa powiedziałem że planuje, odradzali mi ale nie powiedzieli prosto w oczy abym nie kupił. Gdy już zamówiłem na allegro ( to 1 akwa)to przestali i już nie maja nic do powiedzenia :P

Tak samo trzeba zrobić z 2 akwa :P

moja kasa = robię co chcę ;);)

Może zamiast tych akar kupiłbyś pielegnice meeka lub pielegnica zebra honduran red point

A może kolega sprawdziłby skąd pochodzą proponowane przez niego ryby ?

Według mnie Ameryka południowa znajduje się daleko od Ameryki Centralnej.

Dziś dostała oddzielne akwarium i dałem pierwszy raz metronidazol.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this