Skocz do zawartości

[329L] Pielęgnice Szmaragdowe


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

 

:o Mój znajomy trzyma go w akwarium 63l. Ale nie mogę na niego wpłynąć... Uważa też że, welony są stworzone do kuli.

Jego obsada, o ile się nie mylę to:

 

2 skalary

11 Neonów

5 Gurami Marmurowych :shock:

Gibek

Jeden kirys spiżowy

2 Kosiarki

 

 

Nie daje sobie nic wmówić. Nic a nic.

 

 

 

 

Co do baniaczka to bardzo tajemnicze. Takie lubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

według mnie to strasznie pusto i mrocznie! Prawie żadnego koloru : ) zamierzasz mieć jakieś roślinki???

Hie hie hie.

Jest mrocznie, bez roślinek i kolorów - trzeba przyznać, BW się udało. :D

Seliga - to taki biotop, naturalny, tak ma być. Ten baniak ma więcej wspólnego ze środowiskiem naturalnym, niż praktycznie większość przykładowo roślinnych "japończyków" w stylu Iwagumi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biotop Black Wather, czarne wody. Naturalne środowisko bardzo wielu ryb, w tym przykładowo neonów, skalarów, palet, czy wielu gatunków zbrojników. Charakteryzują się niskim ph, bardzo małą twardością i dużą ilością garbników i związków humusowych nadających wodzie brązowy kolor - same garbnniki mają też ciekawe właściwości. Biotop zwykle kojarzony z Ameryką Południową [niektóre odcinki Amazonki], ale BW występują też w Azji, czy nawet w Europie [głównie torfowiska].

 

Następnym razem polecam :google:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szmaragdy to raczej CW, ale nie ma tak, że na całym odcinku rzeki są roślinki. Są miejsca w których ich nie ma.

 

2x 15W

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Nie chce roślin, bo prad mnie zje, wystarczy, że teraz podnieśli nam ceny i mamy 260zł/ miesiąc, a mama patrzy na niezbyt dobrym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdjęć narobiłem, ale niestety nie mam czasu na fora zbytnio. Ostatnio jednak zrobiłem m.in coś takiego

p8290552.jpg[/uR

Widok baniaka z boku
p8290528.jpg

Takie zdjęcie

p9050721.jpg

p8280442.jpg

p9050696.jpg

p8270385.jpg

Pocieszne sumy, które mimo swojego typowo nocnego trybu życia ostatnio zaczęły wychodzić, a dokładniej po zainstalowaniu nowego korzenia.

Myśli, że go nie widać
p8290520.jpg

Ten ma racje - nie widac go :D
p8290514.jpg

Tutaj znów Platydoras nr1, który przesadził myślać, że nie zauważe jego białego tłustego brzucha :D

p8290537.jpg


p9050665a.jpg


Samica też się załapała.

p8290538.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafi.

 

Dojdzie hydroponika i troche zieleni zamoczę do baniaczka.

Jeżeli pokrywy nie zrobie, to kupie żabienice emersa, takiego z 60-80cm wysokości żeby ładnie wystawał ponad wodę.

 

Aktualnie bede zabierał się za leczenie samicy szmaragdy, a po wyleczeniu dodam tutaj stado młodych akar z maroni, które po dobraniu się w pary wybiore najładniejszą i zostawie w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...