Skocz do zawartości

Mój zbiornik 54L. Aktualizacja str. 13


Natalia1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No ładnie:) Kolego, jak Ci rośnie Kabomba przy tych 15 W ? Sprawdza się ta moc?

Po pierwsze, nie jestem kolegą tylko koleżanką, a po drugie to nie 15 a 38W :) Kabomba rosła mi dobrze przy 15W, a jak dodałam moduł 11W to już całkiem oszalała, przy kolejnych 12W masakra, przycinam co tydzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micranthemum tam nie widzę :mrgreen: Kryptokoryna jak wiesz i tak da sobie radę. Może to fotka taka wyszła. Na żywo też widać że nie równo oświetlone? I puściutka troszkę ta prawa :(

Ej, ej jak to nie widać Micranthemum? :P Z lewej strony wystaje kilka kikutków :D Na żywo też z prawej jest odrobinę ciemniej. Narazie pusto i ogólna rozpierducha bo czekam aż się jeszcze bardziej ociepli na dworze i będę zamawiać roślinki :) (Ostatnio zamówiłam za 60 zł i wszystkie zamarzły przemieniając się w sflaczałą berbeluchę :lol: )

 

;) Czasem jest 0,7W a czasem wyłączam żarówkę 12W i jest 26W. Przy dodatkowej zauważyłam, że okrzemki polubiły moje roślinki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pomyłkę :) Nie zwróciłem uwagi. Już się to nie powtórzy. Mam pewne pytanie. Nie związane co prawda z tematem, ale, a propos oświetlenia o którym mówiliśmy wyżej. Czyli 15 sprawdzała się dobrze. Mam u siebie zbiornik 126, a oświetlenie do tego, to 2x18 W. Ostatnio też zakupiłem Kabombę, dwa gat. C. Caroliniana i C. Aquatica. Założyłem jako odbłyśnik folię aluminiową- mam w związku z tym pytanie, czy to wystarczy do dobrego wzrostu Kabomby? Obecnie nie mam możliwości dołożenia jeszcze jednej świetlówki. Na wyposażeniu też pracuje bimbrownia.

 

Pozdrawiam/ kali555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie zbiornik 126, a oświetlenie do tego, to 2x18 W. Ostatnio też zakupiłem Kabombę, dwa gat. C. Caroliniana i C. Aquatica. Założyłem jako odbłyśnik folię aluminiową- mam w związku z tym pytanie, czy to wystarczy do dobrego wzrostu Kabomby? Obecnie nie mam możliwości dołożenia jeszcze jednej świetlówki. Na wyposażeniu też pracuje bimbrownia.

Niby kabomba potrzebuje silnego oświetlenia, ale tak jak mówiłam u mnie rosła dobrze. Podobno nie lubi przesadzania i nie powinno się jej trzymać obok filtra. Ja ją co tydzień ciągam po całym akwarium i jest centralnie przy filtrze :D

Może pomyśl za jakiś czas nad modułem? http://allegro.pl/modul-oswietlen-eco-l ... 91215.html lub taki do Twojego akwarium http://allegro.pl/ecolight-24w-plant-mo ... 02834.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ciut mało. Trochę brakuje do 0,5W/L.

Ostatnio zamówiłam za 60 zł i wszystkie zamarzły przemieniając się w sflaczałą berbeluchę

W jakich warunkach dotarły? :shock: Ile było na (-) Moje w -8 dotarły i nic nie odpadło :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegrosz :D Co ma piernik do wiatraka? Zależy jak koleś zapakuje przesyłkę i w jaki sposób jest transportowana. Jeżeli warstw jest jak w cebulce+ pianka i paczka nie leży na zewnątrz przesyłek i nie jest rzucana, przygnieciona, zapomniana co tez często się zdarza, to powinno byś ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też nie pomyślałem. Zaraz obok mam akwa w którym nie ma roślinek i miałem nad nim świetlówkę 8 W, teraz się przyda, zaaplikuje ją do akwa zbiorczego, razem będzie 46 W. Wystarczy jak na 126? Plus folia aluminiowa?

Będzie mniej niż 0,4W / litr więc raczej za mało dla wymagających roślin ale dla mniej światłolubnych ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ciut mało. Trochę brakuje do 0,5W/L.

Ostatnio zamówiłam za 60 zł i wszystkie zamarzły przemieniając się w sflaczałą berbeluchę

W jakich warunkach dotarły? :shock: Ile było na (-) Moje w -8 dotarły i nic nie odpadło :D.

Było jakieś -10 w dzień... Ale to wina poczty, cały dzień koleś woził przesyłkę na pace w aucie pocztowym i dotarły do mnie pod wieczór w opłakanym stanie. Zamarznięte sopelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Mam nadzieję, że na wiosnę zamówisz nowy transport i zarośnie aż miło.

Na dniach będę zamawiać :) Mam w planach dosadzić Polyspermę Rosanervig, Rotalę Vallichi (zastanawiam się ciągle), Micranthemum, Bakopę Karolińską, Hygrophilę Difformins, Rotali Indici duuużo, Heteranterę paskowaną i Wąkrotkę :P Tak więc trochę kolorków przybędzie ale martwię się okrzemkami bo trawią mi Ludwigię, nie dając jej się wybarwić i Micranthemum :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...