Skocz do zawartości

Mój zbiornik 54L. Aktualizacja str. 13


Natalia1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłam zaprezentować swój zbiornik, by go ulepszyć dzięki waszym radom i sugestiom.

 

Akwarium ma pojemność 54L.

Oświetlenie - 15W świetlówka Juvel o barwie 6500K, moduł 11W Aquael Plant 8000K, żarówka 12W 6500K

Filtracja - kaskada FZN-2, filtracja przez watę perlonową, gąbkę i ceramikę,

Podłoże - ziemia ogrodowa i żwirek,

Ogrzewanie - grzałka Aquael 50W. Temperatura w akwarium w nocy 24°C, natomiast w dzień 25°C,

Nawożenie - Easy Carbo, symfonia złota oraz K2SO4 a także kulki gliniano torfowe, bimbrownia z CO₂.

 

 

Fauna:

- 6 X Microrasbora Galaxy

- 2 Helenki

- Bojownik syjamski,

- Pielęgniczka ramireza - parka

- Kirysek spiżowy, albinos oraz 3 kiryski pstre,

- 30 krewetek Babaulti

 

 

Flora:

- Ludwigia repens,

- Anubias,

- Gałęzatka,

- Żabienica,

- Kabomba,

- Moczarka,

- Kryptokoryna,

- mech erect i jakiś jeszcze ;)

- Echinodorus Blecheri

- Mikrantemum okrągłolistne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

15W świetlówka Juvel o barwie 6500K, moduł 11W Aquael Plant 8000K

Nie wiem czy to wina zdjęcia, czy świetlówek - ale światło w akwarium wydaje się bardzo ciepłe. Na pewno poniżej 6500K, przynajmniej tak to wygląda. ;)

na tył dołożę żarówkę kompaktową 12W

Co za dużo, to niezdrowo. ;)

Obecnie masz 26W światła, z tą żarówką będzie 38W - sporo. ;)

Da radę, ale ze światłem jest jak z jazdą samochodem. Jedziesz wolno, wrażenia są słabe, ale za to jest bezpiecznie. Jedziesz szybko, są emocje...ale i niebezpieczeństwo. W akwarium niebezpieczeństwo to nie panowie w niebieskim, albo kolizja tylko... glony. ;)

Filtr wewnętrzny Aquael Fan Mini, za kilka dni zastąpiony zostanie kaskadą FZN-2

Jak zamontujesz kaskadę, nie wyciągaj od razu wewnętrznego. Niech sobie przynajmniej razem pochodzą z tydzień - ale to pewnie wiesz. ;)

 

Akwarium całkiem przyjemne - takie w "starym stylu".

Obsada obecna jest bardzo zła, ale skoro się zmieni to przymykam na nią oko.

 

PS:

Bojownik nie interesuje się ramirezkami? Kiedyś czytałem że bojek nie może żyć z tymi pielęgniczkami.

W tym litrażu nie powinno się, bo nie zawsze jest tak kolorowo. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że moczarka cała w tym syfie, bo można by było odciąć tą złą część. Może gałęzatkę wypłucz porządnie tak jak i filtr, podmień wodę. Może to coś da.

Jak przyjdzie nowy filtr (2-3 dni) to wtedy zajmę się tym, oczyszczę moczarkę i gałęzatki, nie chcę narazie z tym zdychającym filtrem robić rozpierduchy ;) Filtr płukany w piątek przy okazji podmianki wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15W świetlówka Juvel o barwie 6500K, moduł 11W Aquael Plant 8000K

Nie wiem czy to wina zdjęcia, czy świetlówek - ale światło w akwarium wydaje się bardzo ciepłe. Na pewno poniżej 6500K, przynajmniej tak to wygląda. ;)

na tył dołożę żarówkę kompaktową 12W

Co za dużo, to niezdrowo. ;)

Obecnie masz 26W światła, z tą żarówką będzie 38W - sporo. ;)

Da radę, ale ze światłem jest jak z jazdą samochodem. Jedziesz wolno, wrażenia są słabe, ale za to jest bezpiecznie. Jedziesz szybko, są emocje...ale i niebezpieczeństwo. W akwarium niebezpieczeństwo to nie panowie w niebieskim, albo kolizja tylko... glony. ;)

Filtr wewnętrzny Aquael Fan Mini, za kilka dni zastąpiony zostanie kaskadą FZN-2

Jak zamontujesz kaskadę, nie wyciągaj od razu wewnętrznego. Niech sobie przynajmniej razem pochodzą z tydzień - ale to pewnie wiesz. ;)

 

Akwarium całkiem przyjemne - takie w "starym stylu".

Obsada obecna jest bardzo zła, ale skoro się zmieni to przymykam na nią oko.

 

PS:

Bojownik nie interesuje się ramirezkami? Kiedyś czytałem że bojek nie może żyć z tymi pielęgniczkami.

W tym litrażu nie powinno się, bo nie zawsze jest tak kolorowo. ;)

Właśnie ciągle zastanawiam się nad tym, ile W dodać na tył... Myślę, że 5W lub 8W będzie ok :?:

Co do filtra...jasne, że wiem wszystko :) Dlatego dosypałam do starego ceramiki, żeby ją później przełożyć do nowego ;)

 

Rybki czekają na nowy dom już jakiś czas, ale niestety w nim zapanowała ospa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice Nice... Tak trzymaj

 

Jak już bierzesz to weź 8 te 3W więcej nie zaszkodzi.

Co do butli to nie wiem czy jest potrzebna. Policz sobie koszta; bimbronia to 4zł miesięczie, Easy Carbo 250ml - 23zł (po 2 ml dziennie) starczy na 4 ry miesiące.

>butla 400zł

>bimbrownia na 2 lata = 4*24=96zł

EC na 2 lata = 6*23= 138 zł

razem 96+138= 234 zł

 

Prędzej zmienisz akwa niż zwróci się butla.

 

Przy takim świetle co planujesz to szybko pozbędziesz się tej moczarki... jak zacznie mega przyrastać po bokach to będziesz miała dość strzyżenia :)

 

Obczaj czy ktoś koło Ciebie nie chce oddać albo odsprzedać żabienic SZEROKOLISTNYCH, myślę że pasowały by do twojego akwa, nie są wielkie (10-15 cm) i fajne połacie średnich traw tworzą. Ja kupiłem na allegro 3 za 6zł, teraz widzę już 4ry 'młode' na kłączach.

Wyglądają mniej więcej tak:

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/echino ... -1822.html

 

Jak nie znajdziesz to pisz, myślę że za jakiś miesiąć bedzie pare szczepek które wlezą mi na piach i bedę musiał odciąć :)

 

Acha... jak ramirezki dostaną tarła to masz po bojowniku, mi kiedyś parka ramirezów w tarle wybiła parę prętników w 54L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... dodałem mały update w poprzednim poście.

 

A jak chcesz zobaczyć tarło ramirezek to zakup gdzieś trochę torfu sphangowego (w każdym ogrodniczym znajdziesz), to naturalny torf, przepuść przez niego 15 L wody i zrób podmianę na tą wodę ... po kilku dniach powinnaś zobaczyć wariaty w akcji :P

 

Ja do torfu zbudowałem coś takiego:

viewtopic.php?f=40&t=26644

ale można też na jeden raz zastosować jakieś sitko z watą albo coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... dodałem mały update w poprzednim poście.

 

A jak chcesz zobaczyć tarło ramirezek to zakup gdzieś trochę torfu sphangowego (w każdym ogrodniczym znajdziesz), to naturalny torf, przepuść przez niego 15 L wody i zrób podmianę na tą wodę ... po kilku dniach powinnaś zobaczyć wariaty w akcji :P

 

Ja do torfu zbudowałem coś takiego:

viewtopic.php?f=40&t=26644

ale można też na jeden raz zastosować jakieś sitko z watą albo coś podobnego.

Postaram się jutro kupić torf :)

 

Chciałam taką butelkę http://allegro.pl/co2-30-litrow-gazu-pl ... 37263.html Wolę kupić nowe akwarium niż butlę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... dodałem mały update w poprzednim poście.

 

A jak chcesz zobaczyć tarło ramirezek to zakup gdzieś trochę torfu sphangowego (w każdym ogrodniczym znajdziesz), to naturalny torf, przepuść przez niego 15 L wody i zrób podmianę na tą wodę ... po kilku dniach powinnaś zobaczyć wariaty w akcji :P

 

Ja do torfu zbudowałem coś takiego:

viewtopic.php?f=40&t=26644

ale można też na jeden raz zastosować jakieś sitko z watą albo coś podobnego.

Postaram się jutro kupić torf :)

 

Chciałam taką butelkę http://allegro.pl/co2-30-litrow-gazu-pl ... 37263.html Wolę kupić nowe akwarium niż butlę :D

Nie kupuj tej butli, szkoda kasy! Lepiej kuupić easycarbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie kolega ma chyba rację... bimbrownia i EC są dla 54L chyba najodpowiedniejsze.

Ja tam w swoim 54 nie odłączałem bimbrowni, chodziła całą dobę i było dobrze.

 

Daj mniej drożdży ... bimbrownia działa tak że drożdże mają tylko wystartować reakcje, a później jak działa już tylko cukier. Ja robię zacier tak: 0,7L wody, 2 szklanki cukru i drożdże w ilości 1 małej łyżeczki i to wcale nie czubatej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne te Twoje akwarium :) Sama mam bojki i zastanawiałam się nad ramirezkami, ale wolałam nie ryzykować. Teraz chyba troszkę żałuję :)

Tak jak pisałam wcześniej bojek i ramirezki żyją w zgodzie, ciekawe co się będzie działo podczas tarła :P W razie poważnych utarczek bojek będzie miał wypad do 25L ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się wyczerpała? ;)

Na 100% Ale ja nie umiem zrobić zacieru :oops: Sąsiad mi robił :oops: Jutro go poproszę znów ;) Szkoda pieniędzy na te butelki
To na prawdę nie jest trudne, tzn. sam nigdy nie robiłem, ale "przepis" jest dość prosty. ;)

No i na pewno wyjdzie Cie dużo taniej niż te cuda z allegro. ;)

 

PS: Jedna prośba. ;)

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...