Skocz do zawartości

Problem ze znikającymi rybkami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem początkującym akwarystom.Akwarium mam od 4 miesięcy,kupiłem je od znajomej wraz z całym kompletem sprzętu i paroma rybkami

Co jakiś czas znikają mi rybki,przedstawię obsadę i poproszę o opinie

 

Akwarium 112L

 

Obsada:

2 dość duże glonojady(jeden z 10cm,drugi ok 17cm)

1 Welon teleskopowy - dokupiony

5 neonków

4 gupiki - dokupione

1 żałobniczka - dokupiona

2 tetry białe

1 węgorek - dokupiona

2 molinezje - dokupione

3 Danio - dokupione

2 kirysy -dokupione

1 bojownik - dokupiony

Pierw jeden gupik stracił ogon,po kilku dniach zniknął,następnie zniknęła molinezja i kolejny gupik

Oddałem glonojady i welona bo gdzieś wyczytałem że to mogą być sprawcy

Ostatnio patrze a jeden gupik lezy na dnie,brakuje 2 danio (jeden dorosły)

zniknął też jeden neon

 

Dodam że kolega doradził mi żebym nie wymieniał wody bo mam mało rybek

tak robiłem,woda jest czysta klarowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałam taki sam problem. U mnie przyczyną był niedojrzały zbiornik. Wrzuciłam rybki do świeżego te albo znikały albo zostały znalezione martwe. Poczytaj o dojrzewaniu akwarium. W wodzie mogą być po prostu substancje toksyczne dla ryb. Te zaginione ryby najprawdopodomniej zostały zjedzone przez swoich towarzyszy. No i problemem jest przerybienie i źle dobrana obsada. Rybki po prostu męczą się w nieodpowiednim towarzystwie (jeżeli zbiornik był dojrzały to może jakaś choroba?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem początkującym akwarystom.Akwarium mam od 4 miesięcy,kupiłem je od znajomej wraz z całym kompletem sprzętu i paroma rybkami

Co jakiś czas znikają mi rybki,przedstawię obsadę i poproszę o opinie

 

Akwarium 112L

 

Obsada:

2 dość duże glonojady(jeden z 10cm,drugi ok 17cm)

1 Welon teleskopowy - dokupiony

5 neonków

4 gupiki - dokupione

1 żałobniczka - dokupiona

2 tetry białe

1 węgorek - dokupiona

2 molinezje - dokupione

3 Danio - dokupione

2 kirysy -dokupione

1 bojownik - dokupiony

Pierw jeden gupik stracił ogon,po kilku dniach zniknął,następnie zniknęła molinezja i kolejny gupik

Oddałem glonojady i welona bo gdzieś wyczytałem że to mogą być sprawcy

Ostatnio patrze a jeden gupik lezy na dnie,brakuje 2 danio (jeden dorosły)

zniknął też jeden neon

 

Dodam że kolega doradził mi żebym nie wymieniał wody bo mam mało rybek

tak robiłem,woda jest czysta klarowna

Dobrze, że oddałeś welona bo dla niego za małe akwarium a poza tym nie ta temperatura wody.

Żałobniczka to ryba stadna, więc albo oddaj tę albo dokup kilka sztuk, tak samo tetry białe...

Molinezji powinno być więcej bo są też stadne,

Danio stadne,

Kirysy stadne,

Neonów też powinno być więcej.

Ja bym proponowała, żebyś zrobił selekcję ryb. Zastanów się które chcesz hodować, które oddać. Postaw na jedną ławicę, tak jest lepiej dla rybek, więc albo tetry albo neony. Molinezje będą się mnożyć na potęgę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poobserwuj molinezje . Ja tez miałem taki problem i to przez molinezje pożerały rybki nie zostawiając prawie nic. Musiałem je usunąć z mojego akwa . A i bojownik to nie jest ryba do stadnego życia z innymi gatunkami ryb w jednym akwarium.

jakoś mi się w głowie nie mieści że mała molinezja pożarła większego danio od siebie

pani z zoologicznego ładnie mnie zakręciła mówiąc że te ryby mogą być razem

 

chciałbym mieć różne gatunki jeżeli jest taka możliwość

a jeżeli nie to jaką hodowle wybrać np gupiki + molinezje + neony - taka obsada odpowiadała by mi wizualnie

jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmie pokarmem wieloskładnikowym Ichtio-Vit

 

Może ktoś mi powie jaką zrobić tą obsade?

jakie gatunki?

Pomyśl jaką ławicę chcesz mieć. Masz na prawdę mnóstwo gatunków rybek do wyboru: neonki innesa, tetry, razbory, modrooki, ja chcę hodować razbory Galaxy (cudo!!!). Przy takim akwarium, ze względu na ich gabaryty, możesz hodować myślę ponad 20 sztuk. Do tego harem np Prętników karłowatych, piękne rybki. Lub Pielęgniczek Ramireza, kakadu... Na dno z 10 otosków lub kirysków pand lub innych malutkich, krewetki, ślimaczki... Pomyśl, prześledź fora z przykładowymi obsadami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że chodzi o cierniooczka więc raczej nie zjada on ryb. Szczerze mówiąc to nie widzę u Ciebie ryb które są w stanie pożreć inne tak, że nie ma po nich śladu...Możepodczas gonitw i podgryzania wyskakuja z akwarium? Jest to mozliwe nawet jeśli masz pokrywę. Czasem ryby uciekają najmniejszymi szczelinami ( otwory na kable ). Sprawdź czy np. jakimś sposobem nie wsysa ryb filtr, jeśli masz tło strukturalne to zobacz czy nie wpływają za niego. Ustal koniecznie co jest grane bo jeśli martwe ryby zalegają Ci w jakichś miejscach w akwa to możesz spodziewać się niedługo sporych kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...