Skocz do zawartości

Czy mam dobry skład?


Rekomendowane odpowiedzi

-4 Platki

-8 Zwinników jarzenców

-2 kiryski

Wszystkie te rybki potrzebują większego akwarium, no chyba że kiryski to pigmeje... w przeciwnym wypadku na pewno do oddania. Najpopularniejsze gatunki kirysków potrzebują przynajmniej 4x większego litrażu.

Zmienniaki plamiste przynajmniej 45l, zwinniki - nie mniej.

5 otosków

Za mały litraż...

8 nenków innesa

 

Za mały litraż...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ci powie ze Platki sa ok do 25l. A jak tak obserwuje teraz to wszystkie sa zadowolone

No nie każdy, chyba że 10 i więcej lat temu. Obecnie akwaryści mają większe pojęcie o biologi i potrzebach ryb akwariowych.

Zresztą niech się wypowie więcej osób - oprócz bartekb nie słyszałem ostatnio żeby ktoś je polecał do tego litrażu. Poszukaj na forum, sam zobaczysz. Swoją drogą patrząc na inne ryby które Ci doradzał wydaje mi się że sam powinien jeszcze trochę się podszkolić zanim zacznie pomagać innym...

 

Po czym poznajesz że ryby są zadowolone? Po tym że żyją i pływają, czy po tym że wydają potomstwo? W kubeczku/szklance/wazonie robiłyby to samo.

 

Na czym jak na czym, ale na zmienniakach się znam. To moje ulubione ryby, hoduje je od lat. Napisałem nawet kompendium, które później ukazało się w Magazynie Akwarium.

Odsyłam do lektury:

viewtopic.php?f=2&t=6739&p=118710#p118710

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś zakupiłam akwarium 25l, mam już akwarium 50 cm dł i 20 szer. postanowiłam je wymienić na 25l ponieważ jest już w kiepskim stanie wizualnym w aktualnym akwarium posiadam 10 rybek : 2 molinezje czarne, 3 neonki,glonojada, 2 pomarańczowe małe rybki nie pamiętam ich nazwy (możliwe że mieczyki) , 1 żałobniczke, 1 rybkę od ślimaków i 1 malutką rybkę dziś wypuszczoną z kotnika. moje pyt jest takie czy wystarczy te 25l na te rybki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś zakupiłam akwarium 25l, mam już akwarium 50 cm dł i 20 szer. postanowiłam je wymienić na 25l ponieważ jest już w kiepskim stanie wizualnym w aktualnym akwarium posiadam 10 rybek : 2 molinezje czarne, 3 neonki,glonojada, 2 pomarańczowe małe rybki nie pamiętam ich nazwy (możliwe że mieczyki) , 1 żałobniczke, 1 rybkę od ślimaków i 1 malutką rybkę dziś wypuszczoną z kotnika. moje pyt jest takie czy wystarczy te 25l na te rybki ??

Żadna z tych rybek nie pasuje do tego litrażu oprócz tej z kotnika, ale napisz co to za rybka. Ta "rybka od ślimaków to pewnie bocja.

widze ze sie na tym znasz no ale bez przesady ze 4 Platki muszą miec tyle miejsca

 

a poznaje po tym ze sa zdrowe i nie maja zadnych chorób

Mimo wszystko, że nie chorują one się męczą w tym akwarium. To, że ryba żyje nie znaczy, że ma dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...