Skocz do zawartości

Choroba- gurami złote!


Rekomendowane odpowiedzi

Moje gurami złote ma odstające łuski na skrzelach i brzuchu. Ma "dziurę"(nie głęboką) z jednej strony ciała i kilka na szczycie głowy. Jest słabe leży na nurzańcu ciężko mu się utrzymać przy powierzchni. Moja obsada to (oprócz gurami):

 

2 neon innesa

5 neon czarny

2 bocja wspaniała

1 plectomus

2 kirysek

gupiki

3 krewetka amano

2 danio malabarskie

Akwa 54l. pH z piątku zaraz po podmianie 5. Temperatura to 26 stopni.

 

Proszę o pomoc.

 

Ps. Nie mogę zrobić zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gurami złote ma odstające łuski na skrzelach i brzuchu. Ma "dziurę"(nie głęboką) z jednej strony ciała i kilka na szczycie głowy. Jest słabe leży na nurzańcu ciężko mu się utrzymać przy powierzchni. Moja obsada to (oprócz gurami):

 

2 neon innesa

5 neon czarny

2 bocja wspaniała

1 plectomus

2 kirysek

gupiki

3 krewetka amano

2 danio malabarskie

Akwa 54l. pH z piątku zaraz po podmianie 5. Temperatura to 26 stopni.

 

Proszę o pomoc.

 

Ps. Nie mogę zrobić zdjęć.

Przede wszystkim masz chłopie FATALNĄ obsadę.

Neonki innesa to ryba ławicowa, więc co najmniej 6 sztuk!

Neon czarny nie ma nic wspólnego z w/w i to też ryba ławicowa!

Na bocję to o wiele za małe akwarium!

Kiryski to ryba stadna! Co najmniej 6 sztuk!

Danio malabarskie dorasta do 10 cm! Za małe akwarium i to jest też ryba ławicowa!

Gurami złote dorasta do 10-13 cm!!!

Ludzie... PH=5 i Ty nic z tym nie robisz??? Ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam co myślicie o mojej obsadzie tylko o to co jest mojemu gurami :roll:

Nikt nie chce Cię tu obrazić tylko zwrócić uwagę, że do akwarium 54L dobiera się rybki odpowiednie do tego litrażu, one się męczą i będą chorowały. Oddaj danio, bocje, plecostomusa, dokup kilka neonków i kirysków i będzie okej. Dodaj odrobię sody, to podniesie PH. Poczytaj na forum o tym.

 

Bez zdjęcia rybki ciężko mi doradzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pH jeżeli jest faktycznie 5 to za niskie powinno być w granicach 6,8 d0 7.

Dziury w głowie to typowa dziurawica wywołana brakiem witamin, nieodpowiednią dietą i złymi warunkami panującymi w akwarium, (skład fizykochemiczny wody).Zaleca się podniesienie temperatury do 32 stopni i dodawanie soli akwarystycznej 1 łyżka na 20 l wody z częstą podmianą wody. 30% co 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewasz sam destylat? w jakim celu,Ja przy paletach nawet nie stosuję destylowanej.Zacznij stosować do podmian kranówkę, początkowo mieszaj ją z destylatem pół na pół a po paru podmianach samą kranówę i powinno być ok.Jeżeli chcesz zmniejszyć twardość wody to kup Osmozę i będziesz miał pewne źródło wody.Destylat kupowany na stacjach paliw lub w sklepie według mnie jest niepewny nie wiadomo co dokładnie leją do baniaczków, chyba że destylujesz sam to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by zmierzyć parametry kranówki, czyli zawartość żelaza, pH, nO2, nO3,twardość ogólną i węglanową, wtedy będzie wiadomo czy zaszkodzi czy nie.Jeżeli parametry wody będą złe to Radził bym zaopatrzyć się w odwróconą osmozę lub dostęp do wody ze studni, oczywiście po uprzednim przebadaniu jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...