Skocz do zawartości

Problem z wodą/awkarium


ksyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiem czy trafiłem na odpowiedni dział, jesli nie to przepraszam z góry.

Od pewnego czasu mam problem z wodą. Wszystko było spoko aż zacząłem chodować pielęgniczki. Woda staje się "brudna" i tworzy się osad na wszystkim. Poniżej przedstawiam zdjęcia po umyciu akwariumu i po ok 2 tyg. co prawda mało czasu poświęciłem na akwarium - podmieniałem tylko wodę 1 raz w tyg - ok 1/3 zbiornika, ale wydaje mi się że w ciągu 2 tyg. nie powinny się dziać takie rzeczy ? Zmieniłem oświetlenie na oceanic light i oceanic flora. czy może to mieć wpływ że te świetlówki nie pasują do akwariumu ? albo czy to np resztki pokarmu ?

p.s. co do roślinki które wypadły to tak jak pisałem, małe zaniedbanie bo wyjeżdzałem.

 

Akwarium 112 litrów

Świetlówki 1x oceanic light, 1 x oceanic flora

filtr tetra ex 700

grzałka 150 W

podłoże: piasek kwarcowy

obsada - pielęgniczki - 5 gatunków

 

http://img522.imageshack.us/slideshow/w ... g8403b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do roślinki to mnie zdziwiłes, bo kupiłem ją w "dużym" akwarystycznym w krakowie więc nie wiem jak sie mogli tam tak pomylić :)

co do oświetlenia słonecznego to akwarium cały czas stoi w jednym miejscu, i wcześniej nei miałem takich problemów, ale jesli dalej tak bedzie to faktycznie zasłonie jedną szybę aby nie padało światło słoneczne.

A te okrzemki w jakiś sposób można zwalczyć ? wyczyściłem dzisiaj całe akwarium i zobaczę co będzie się dalej działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info !

cały czas myślałem ze glony to zieleń, a nie brąz - to co mnie spotkało, a jednak mogą być to okrzemki tak jak pisałeś w 2 poście. poczytam jak się tego pozbyć i zasłonie akwarium przed słońcem, jeszcze raz dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...