Skocz do zawartości

[35l] Moja mała Tajlandia :)


Marcin!991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak obiecałem przesyłame zdjęcia swojego zbiornika. :) (Trochę nie wyraźne, bo robione telefonem).

 

Akwarium ok. 35l aquael (profil), pokrywa oświetlenie 0,6W/L filtr kaskada versamax FZN-1 (do przerobienia na wate perlonową, gąbkę i torf). Podłoże czarny bazalt śr. ok. 4 mm.

 

Temp. ok 29*C.

 

 

 

Biotop Tajlandia.

 

Fauna: Bojownik wspaniały odmiany crowntail, 3 x Helena.

 

Flora: Cabomba caroliniana 9x

Blyxa Japonica 10x

Cladophora 1 x

 

Wkrótce: Kolejne 10x Blyxa japonica

3 x Bacopa caroliniana

2 x Rotala indica

Prawdopodobnie - Valisneria Spiralis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego jest ta czaszka ? tak średnio pasuję :oops: a ta gałęzatka ma tak pływać? Moim zdaniem ładniej by wyglądała jak by była na dnie ;), Krewecie możesz kupić, bo jest z tyłu busz i jak by co to sie schowają ;), A co do akwarium to nawet nawet

 

PS: Ładny bojek ;) ogon ma ładny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałęzatka musi opaść na dno :) dlatego pływała :) Czaszke mam ze względu na siostrzenicę. Tak jej sie spodobała, że zawsze jak ją wyjmuję to ryczy a ma przyjechać teraz do mnie. Jak ma przyjechać to ją wkładam zawsze :) Nad krewetkami się zastanawiam, ale samymi RC. Miałem krewetki wcześniej i bardziej mi przeszkadzały. Ale dziękuję za komplementy. Co do roślin to chcę tylko wkładać tajlandzkie roślinki :) tamtej nie znam więc nie wiem z jakiego jest biotopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałęzatka musi opaść na dno :) dlatego pływała :)

Weź ją ''gnieć'' ( ściskaj jak najmocniej w wodzie ) żeby nasiąknęła cała, wtedy opadnie ;)

 

Nad krewetkami się zastanawiam, ale samymi RC

No i o RC mi chodzi ;) są łatwe w hodowli i będą ładnie wyglądały na czarnym podłożu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem :) Miałem RC. Babaulti też. Ale niewiem co do nich. Byłem dzisiaj w sklepie kupiłem bojkowi narybek gupika do jedzenia ale coś nie ma ochoty na nie polować i ich jeść. Ale co do RC to przemyślę sprawę. Zobaczymy. :) Jakie jeszcze żywe rybki można bojkowi dawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi dają Wasze rady do myślenia. Tam gdzie rośnie blyxa usune bazalt i wysypę żwir jasny (piasek), z tyłu rośnie cabomba, blyxy dokupie jeszcze trochę, żeby było jej więcej, ale trawkę chce tylko z tej jednej strony. Jaką roślinkę moglibyście mi jeszcze zaproponować na środek? Jakąś niewysoką, ale koniecznie musi być z biotopu tajlandii. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :) Powiem szczerze, jeszcze nawet nie widziałem tej rośliny :) Jeśli ją znajdę tylko w jakimś sklepie akwarystycznym w Krakowie to napewno kupię. Niesamowicie wkręciłem się w hodowlę tego mojego bojka :) chcę mu zrobić jak najlepsze warunki, żeby czuł się jak w domu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne :) Czaszkę wyjmuję, wkładam tylko dla siostrzenicy :P Ale teraz jej muszę wytłumaczyć, że już jej nie będę wkładał.

 

Mam problem z blyxą japonicą. Zaczyna żółknąć i robią się na niej krasnorosty. Końcówki ma takie delikatnie postrzępione, jakby ogryzione. Jak myślicie co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...