Skocz do zawartości

60 Litrów


rockobradford
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Korzeń już jest a krewetki i tak sobie nie poradziły z ramirezami. Red cherry są za małe a ammano nie wiem chyba też już ich nie ma bo dawno ich nie widziałem.

Tez wydawało mi się, że Ramirezy i Agassizy to będzie za dużo ale na razie nie widac żadnych objawów stresu czy agresji.

Jednak chyba zwinniki blehera mają za mało miejsca albo jeszcze nie przywykły do nowego akwa bo coś nie chcą pływać.Rozważam zamianę na neony lub microrazbory galaxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Planuję 60 litrowe akwarium. Czy taka obsada będzie dobra:

5-7 neonków inessa

5-7 danio różowe (bardzo mi się podobają, ale nie wiem czy te 60L nie będzie za małe dla tego gatunku :( )

3 kiryski (jeszcze nie wiem które - podobają mi się lamparcie, spiżowe i strumieniowy).

 

Jaki filtr byłby najlepszy do takiej ekipy rybek ? :) Zależy mi na jak najlepszej filtracji, cichości i przestrzeni w akwarium (preferuję filtr zewnętrzny - koszt przeżyję ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neony - daj 10

danio - za małe akwa bo mimo iż jest to mała rybka to bardzo ruchliwa i potrzebuje min. 72l.

kiryski - Z tych co podałeś to tylko strumieniowy

 

Daj za miast danio harem bojka (1+2)

 

Proponuje filtr FZN-2 mam taki od niedawna i jestem bardzo zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neony - daj 10

danio - za małe akwa bo mimo iż jest to mała rybka to bardzo ruchliwa i potrzebuje min. 72l.

kiryski - Z tych co podałeś to tylko strumieniowy

 

Daj za miast danio harem bojka (1+2)

 

Proponuje filtr FZN-2 mam taki od niedawna i jestem bardzo zadowolony ;)

Niekoniecznie 72l. Może być nawet 50l ale długie na 80cm.

Długość 60cm? To neonów lepiej 13-14 sztuk.

Dosyć podobne do strumieniowych są Pandy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, baniaczek ma 60cm długości i 54L dokładnie. Zrezygnuję z danio w takim razie. Nie chcę cieszyć oka kosztem męki rybek. Nie przepadam za rybkami typu bojownik i innymi cudami o nietypowym kształcie płetw i ciała. Podobają mi się za to rybki typu:

- kiryski

- o ubarwieniu i kształcie np. hokejek (hokejówek), brzanek karłowatych, rodostomusów

- świecące rybki (odbłyskliwe) typu neonki, danio różowe, brzanki różowe.

 

Czy znalazłoby się coś, do towarzystwa ok. 13 neonek inessa i 6 kirysków strumieniowych/pand, co by było zgodne z moimi upodobaniami? A może nie dorzucać już nic?

Z góry dziękuję za porady :)

 

P.S.

W propozycjach mile widziane gatunki tanie (do max. 15-20zł/szt) i łatwe w utrzymaniu, gdyż jestem jeszcze żółtodziób :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...